Czy sweter wkłada się do spodni?

Udostępnij

Wraz z nadejściem zimnego i wietrznego sezonu jesienno-zimowego, niezmiennie powraca do naszych szaf — przytulny, ciepły, obszerny sweter. Jak odpowiednio stylizować sweter? Czy wsadzać go w spodnie, czy pozostawić luźny?

W tym sezonie zwróćcie uwagę na „swetry rybackie” z zapięciem pod kołnierzykiem, które szczególnie sprawdzają się jesienią, czy swetry oversize z dużą teksturowaną dzianiną, wykonane z dość obszernej przędzy. Najczęstszą opcją będzie zapewne duet swetra i spodni. Klasyczne modele spodni, dżinsy o różnych krojach, spodnie rozkloszowane, spodnie typu rurki, kuloty – sweter oversize będzie wyglądał inaczej z różnymi spodniami. I nie do każdego modeli nadaje się w formie schowanej.

Ponieważ sweter oversize dodaje objętości górnej części sylwetki i sprawia, że ta jest bardziej elegancka, można go zrównoważyć, łącząc sweter ze spodniami lub dżinsami o długości 7/8. Takie modele odsłaniają najwęższą część nogi, czyli kostkę, i tym samym urozmaicają całą stylizację, dodając jej kobiecości. Aby buty w jesienno-zimowym zestawie nie zneutralizowały tego efektu, warto wybrać np. botki za kostkę, które dość dobrze przylegają do kostki lub kończą się nieco poniżej początku dolnej krawędzi spodni. W takim połączeniu sweter może być włożony w spodnie.

Jeśli do długich rozkloszowanych spodni lub jeansów wybieramy sweter oversize, a nie chcemy obciążać sylwetki, warto zwrócić uwagę na modele swetrów, które nie są zbyt długie. Dobrze, jeśli sweter kończy się nieco powyżej najszerszej części bioder, lub – niech ma na dole gumkę, dzięki której możesz dopasować sweterek wzdłuż linii. W pierwszym przypadku sweter można swobodnie schować w spodniach. W drugim jest to raczej niemożliwe.

Sweter męski

Jak schować sweter w spodniach?

Każdy sweter ma swój poziom formalności i niepowtarzalny styl. Podczas gdy niektóre można nosić w spodniach, to inne się do takich stylizacji nie nadają. Jeśli ubierasz się w stylu biznesowym lub szczególnie eleganckim, do spodni wyjściowych dobierz sweter z okrągłym dekoltem lub dekoltem w kształcie litery V. Taki sweter absolutnie nie powinien być włożony w spodnie.

W bardziej swobodnych, eleganckich stylizacjach możesz, zamiast tego założyć sweter z golfem lub atrapą szyi. Do wpasowania w spodnie nadają się swetry, które mają okrągły dekolt i nie mają kołnierza. Takie swetry z okrągłym dekoltem są dostępne w różnych tkaninach i dzianinach. Te swetry to dobry wybór do noszenia ze spodniami wizytowymi, ponieważ są uniwersalne i można je nosić na co dzień lub formalnie.

Nieco bardziej formalny niż sweter z okrągłym dekoltem jest sweter z dekoltem w kształcie litery V. Swetry z dekoltem w kształcie litery V charakteryzują się niskim krojem, dekoltem w kształcie litery V i stylem preppy. Istnieją różne głębokości dekoltu w kształcie litery V, od lekkiego dołka po sięgający do połowy swetra. Dekolt w kształcie litery V oznacza, że uwzględnienie warstwy wierzchniej koszuli jest ważniejsze niż w przypadku innych swetrów, ponieważ jest ona bardziej widoczna. Taki sweter będzie wyglądał korzystniej, kiedy zostanie pozostawiony luźny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz