Na co zwrócić uwagę przy zakupie butów trekkingowych?

Udostępnij

Jeśli uwielbiasz górskie wędrówki, musisz pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Ważny jest nie tylko plecak i kurtka chroniąca przed deszczem, ale również obuwie, które zapewni wygodę i bezpieczeństwo. Nie ma nic gorszego w trakcie wędrówki niż źle dobrane buty, które uwierają i obcierają. W sprzedaży znaleźć można obecnie szeroki wybór modeli, co sprawia, że wiele osób ma problem z zakupem butów odpowiednich dla siebie. Na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać naprawdę dobre buty trekkingowe?

Czym się różnią buty turystyczne i trekkingowe?

Zacznijmy od tego, że w sklepach z artykułami dla miłośników wędrówek znaleźć można dwa rodzaje obuwia: są to buty trekkingowe oraz turystyczne. Planując zakupy, warto wiedzieć, czym różnią się między sobą. Modele trekkingowe to dobry wybór, jeśli szukasz butów idealnych w trudniejszy teren, a także takich, które sprawdzą się podczas bardziej intensywnych pieszych wycieczek. Z kolei po buty turystyczne możesz sięgnąć, kiedy planujesz stosunkowo krótką wycieczkę, a teren, w którym będziesz się poruszać nie będzie zbyt wymagający. Pamiętaj, że zarówno buty trekkingowe, jak i turystyczne muszą chronić Twoje stopy. Ważne jest, aby gwarantowały stabilność i odpowiednią przyczepność do podłoża.

Czy buty trekkingowe nadają się w góry?

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi tak – buty trekkingowe świetnie sprawdzają się w górach. Co więcej, można powiedzieć, że to właśnie z myślą o wędrówkach w takim terenie zostały zaprojektowane. Pamiętaj jednak, że w sprzedaży dostępne są obecnie modele, które mocno różnią się między sobą – musisz to uwzględniać, wybierając obuwie dla siebie.Jeśli planujesz wycieczkę w nieco trudniejszy teren, pamiętaj, aby postawić na buty trekkingowe z wyższą cholewką, to jest taką, która będzie sięgać za kostkę. To najlepszy sposób, aby ustabilizować staw skokowy, a tym samym zminimalizować ryzyko skręcenia. Jeśli planujesz wędrować po płaskim terenie, uwielbiasz wędrówki po lasach, możesz z powodzeniem postawić na modele niski, czyli takie, których cholewka kończy się przed kostką.

Wybierając buty trekkingowe, musisz koniecznie sprawdzić również z jakiego materiały zostały one wykonane. Dużą popularnością wśród najbardziej wymagających użytkowników cieszą się modele z naturalnej skóry. Ma ona wiele zalet, do tych najważniejszych zalicza się:

-elastyczność;

-zdolność do przepuszczania powietrzna;

-wodoodporność.

Decydując się na model skórzany, musisz jednak pamiętać, że o takie buty trzeba odpowiedni dbać – tylko wtedy posłużą Ci przez lata. W sprzedaży dostępne są również modele z nowoczesnych materiałów syntetycznych, które świetnie sprawdzają się nawet podczas bardzo długich wędrówek.

buty trekkingowe

Czy w butach trekkingowych można chodzić na co dzień?

Dobrze wykonane buty trekkingowe są naprawdę wygodne – nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby nosić je na co dzień. Jeśli lubisz styl sportowy, możesz pozwolić sobie na nieformalny look, sięgnij po lekkie, niskie buty trekkingowe. Zapewnią Ci one wygodę na najwyższym poziomie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz