Jakie buty powinien mieć mężczyzna?

Udostępnij

Każdy mężczyzna może uczestniczyć w różnych uroczystościach, każdy musi także chodzić do pracy. Rozmaite okoliczności sprawiają, że jedna para butów to zdecydowanie za mało. Zdecydowanej większości panów wybór odpowiedniego ubioru nie sprawia większych problemów – kiedy jednak chodzi o dobór obuwia, sprawa mocno się komplikuje. Jakie buty warto kupić, aby stworzyć stylizację idealną na różne okazje?

Jakie buty warto kupić?

Odpowiadając na tak postawione pytanie, warto pamiętać, aby stawiać przede wszystkim na modele wygodne. W sprzedaży znajduje się obecnie wiele fasonów, wśród których każdy mężczyzna ma szansę znaleźć buty idealne dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest stawianie na te, do wykonania których wykorzystano najlepszej jakości materiały. Musisz pamiętać, że te kiepskie i sztuczne będą negatywnie wpływały na kondycję Twoich stóp – mogą na przykład nasilać ich pocenie, a także powodować liczne otarcia. Buty, które warto kupić, to takie, których rozmiar jest idealnie dopasowany. Jeśli postawisz na te zbyt małe, musisz liczyć się z tym, że będą one boleśnie uciskać Twoje stopy. Te zbyt duże będą nieestetycznie wyglądać, do tego mogą spadać w trakcie chodzenia.

Jak wybrać buty męskie?

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobre buty męskie, musisz wiedzieć na co zwrócić uwagę. Elementem, którego nie może pominąć jest przyszwa buta – to część cholewki, która ulokowana jest zaraz nad przednią częścią stopy. W sprzedaży dostępne są modele, w przypadku których jest ona połączona z tak zwaną kwaterą albo takie, w których ukryto ją, możesz również sięgnąć po buty, w przypadku których kwatera znajduje się na przyszwie. Pamiętaj, że to, jak ulokowana jest przyszwa wpływa na to, jak eleganckie będą buty. Jeśli szukasz obuwia na oficjalne spotkanie, postaw na te, w przypadku których kwatera jest zespolona.Wybierając buty, nie możesz zapomnieć również o kolorze – barwa materiału również istotnie wpływa na to, jak eleganckie są buty. Za najbardziej formalne uchodzi obuwie w kolorze czarnym – pod tym względem przewyższa ono buty wykonane z materiałów brązowych, a także tych w jeszcze jaśniejszych kolorach. Pamiętaj, że duży wpływ na to, jak eleganckie są buty ma także sposób ich wiązania/zapinania. Obuwie wsuwane jest lepsze na nieformalne okazje, to sznurowane jest dużo bardziej eleganckie.

buty męskie

Jakie buty na 2023 męskie?

Jeśli chodzi o konkretne modele, to każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie:-oxfordy;-derby i brogsy;-loafersy lub mokasyny;-sztyblety;-buty sportowe.Oxfordy to buty idealne na formalne okazje – możesz z powodzeniem sięgnąć po nie wtedy, kiedy szukasz obuwia odpowiednie na przyjęcie weselne czy oficjalne spotkanie biznesowe. Doskonale komponują się one z garniturem. Z kolei jeśli szukasz butów uniwersalnych, postaw na derby. Są mniej eleganckie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je na biznesową kolację, sprawdzą się również w czasie uroczystości rodzinnych. Pamiętaj, że odpowiedni kolor w dużej mierze wpływa na to, jak bardzo są eleganckie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz