Jakie buty do garnituru męskiego?

Udostępnij

Garnitur jest jednym z ważniejszych elementów męskiej garderoby, na eleganckie wyjście jest wręcz niezastąpiony. Z roku na rok przybywa też mężczyzn, którzy w garniturze chodzą na co dzień. Nic więc dziwnego, że pytanie o to, jakie założyć buty do garnituru pada od pewnego czasu wyjątkowo często. Wyborowi obuwia do tego eleganckiego męskiego stroju warto poświęcić więcej uwagi, źle dobrane obuwie potrafi bowiem zepsuć całą, starannie zaplanowaną stylizację.

Jakie buty do garnituru dwurzędowego?

Wybierając buty do garnituru niezależnie od tego, czy jest one jednorzędowy, czy dwurzędowy, na uwadze musisz mieć przede wszystkim jego kolor. Jeśli wybrałeś garnitur w czarnym kolorze, Twoje buty także muszą być w tym samym kolorze. Jest to najbardziej klasyczny, a zarazem elegancki zestaw, który jest odpowiedni na najbardziej formalne okazje. Do czarnego garnitury pasują również buty barwy ciemnobrązowej. Tworząc stylizację biznesową, możesz sobie pozwolić na założenie butów w innym kolorze – do mniej formalnych stylizacji będą pasować modele w kolorze i bordowym. W przypadku stylizacji casualowej możesz sobie pozwolić na jasne buty. Czarne albo brązowe buty pasują nie tylko do czarnego garnituru, możesz je założyć także do szarego. Z brązowym dwurzędowym garniturem doskonale będą wyglądały buty w takim samym kolorze, ale wybierz takie, które są ciemniejsze niż garnitur.

Buty do garnituru męskiego

Jakie buty do garnituru na wesele?

Wiesz, już jak dobierać buty do garnituru pod względem koloru, dowiedz się teraz, jakie rodzaje męskiego obuwia pasują do tego elementu garderoby. Do formalnych stylizacji niezbędne są eleganckie półbuty – do formalnego stroju odpowiednie są tylko oksfordy. Są to buty charakteryzujące się zamkniętą przyszwą. Możesz je założyć na własny ślub, ale sprawdzą się również, gdy na ślubie i weselu będziesz tylko gościem. Jeśli jest to tylko możliwe, wybierz oksfordy, które zostały wykonane z prawdziwej skóry licowej lub lakierowanej – pamiętaj, że do smokingu  i fraka zakłada się wyłącznie lakierki, do wyboru masz nie tylko oksfordy, ale także lotniki. Lakierki możesz założyć także do ciemnego jednorzędowego lub dwurzędowego garnituru do takich garniturów pasują głównie oksfordy. Na mniej formalne okazje możesz wybrać również monki, do stylizacji casualowych pasują loafersy i mokasyny.

Czy do garnituru pasują sportowe buty?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu takie zestawienie było nie do pomyślenia, obecnie jednak moda nie jest już tak restrykcyjna, jak kiedyś. Niektórzy panowie decydują się więc na założenie do garnituru sportowych butów, jeżeli Ty także zamierzasz stworzyć taki zestaw, musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniego fasony garnituru oraz odpowiednich butów. Obuwie sportowego dobrze wygląda w połączeniu do sportowych garniturów, ale pamiętaj, aby nie zakładać butów, które są przeznaczone do uprawiania konkretnych dyscyplin sportowych, ale lifestyle' owe, które są tyko wzorowane na modelach sportowych, w takich zestawieniach  świetnie sprawdzą się na przykład uniwersalne sneakersy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz