Co zrobić z za długą koszulką?

Udostępnij

Dziś T-shirt to podstawowy element garderoby w męskiej garderobie. Początkowo stanowił część umundurowania armii, następnie T-shirt zaczęto wykorzystywać jako bieliznę. Stosunkowo niedawno stał się elementem codziennego ubioru.

Jaką długość koszulki do wzrostu?

Różnorodność modeli i funkcjonalność tego prostego elementu garderoby jest po prostu niesamowita. Nadaje się nie tylko na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi, ale także jako element garnituru, z marynarką i spodniami. Ważne jest, tylko aby wybrać odpowiedni krój, kolor i oczywiście rozmiar koszulki.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby przymierzenie interesującego cię modelu i sprawdzenie dopasowania, jeśli jednak nie jest to możliwe, będziesz musiał zdać się na oznaczenia wskazane na metce koszulki. Trudność polega na tym, że nadal nie ma jednolitego standardu dla wszystkich krajów w zakresie oznaczania rozmiarów odzieży. Często zdarza się, że ubrania różnych producentów mają na metkach te same oznaczenia, ale ich parametry są zupełnie inne.

Aby dowiedzieć się, która koszulka jest odpowiednia dla ciebie wymiarów, będziesz potrzebować:

  • Tabela z rozmiarami męskimi. Jeśli wybieramy ubrania w sklepie internetowym, warto mieć przy sobie tabelę z parametrami i oznaczeniami od producenta ubrań, które chcemy kupić.
  • Taśma miernicza, za pomocą której można wykonać niezbędne pomiary, a mianowicie.

T-shirt męski

Jak skurczyć koszulkę?

Jeśli dostałeś nowy T-shirt i okazał się on za duży, nie powinieneś panikować. Nawet w domu można go łatwo skurczyć.

Najprostszym sposobem na zmniejszenie rozmiaru koszulki jest wypranie jej we wrzącej wodzie. Aby to zrobić, należy zagotować wodę w dużym rondlu, wyłączyć ogień i zanurzyć w nim koszulkę na około 5 minut. Stosując tę metodę, należy pamiętać, że im dłużej koszulka znajduje się w gorącej wodzie, tym bardziej się skurczy.

Następnie koszulkę należy wyjąć z wrzącej wody, pozostawić do ostygnięcia, następnie wykręcić i wysuszyć na świeżym powietrzu. Jeśli koszulka ma wyjątkowy piękny design, jest ozdobiona nadrukiem lub kolorową aplikacją, lepiej nie stosować tej metody. Kolorowe aplikacje w procesie gotowania i intensywnego suszenia mogą ulec uszkodzeniu.

Jak zrobić komin z koszulki?

Najbardziej popularnym elementem garderoby jest bez wątpienia T-shirt. Przy minimalnym nakładzie czasu i wysiłku możesz zrobić ze starego T-shirtu ciekawy dodatek, a mianowicie niezwykły komin z dzianiny.

Najpierw wyprasuj koszulkę, rozłóż ją na gładkiej powierzchni i odetnij górną część do pach. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest podcięcie pod pachą, jest to podstawa szycia rękawów. Chwytając jednocześnie przód i tył koszulki, potnij ją w osobne pierścienie. W tej wersji komin będzie miał długość równą obwodowi tych pierścieni. Wycinamy spiralny ciągły pasek, chwytając tylko jedną warstwę materiału T-shirt. Dzięki temu krojowi komin można uszyć na dowolną długość, gdyż ten długi pasek możemy zwinąć w kółko o dowolnym obwodzie. Po wycięciu całego T-shirtu należy odłożyć kawałek paska do późniejszego zapięcia. Jeśli masz koszulkę pociętą w kółka, odłóż jedną na bok i potnij ją, tworząc pasek. Teraz musisz zwinąć wycięte płaskie paski z dzianiny w tuby. Aby to zrobić, weź paski i ręcznie stopniowo rozciągaj je na długość.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz