Air Max - jak rozpoznać podróbki?

Udostępnij

Dziś podrabia się nie tylko perfumy, zabawki czy biżuterię, ale też elementy garderoby. Jednymi z najczęściej podrabianych butów są Nike Air Max.

Jak odróżnić podróbki Air Max?

Czasami sprzedawcy przyznają się, że sprzedają podróbki, ale zdarzają się sytuacje, w których oszuści pod pozorem oryginału próbują sprzedać wysokiej jakości replikę. Pojęcie „jakości” należy rozumieć jako maksymalne podobieństwo wizualne, ale nic więcej, ponieważ podróbka to podróbka i nie należy się po niej wiele spodziewać.

Trampki Nike Air Max 90 pojawiły się w 1990 roku. Swoją popularność zyskały dzięki wierności klasycznemu wzornictwu oraz dużemu wyborowi kolorów i wygodzie. Porównanie do oryginału warto rozpocząć od dokładnego zbadania opakowania. Oryginalne trampki są zawsze umieszczone w pudełkach w kolorze czerwonym. Oryginalne pudełko ma matową powierzchnię, podczas gdy fałszywe się błyszczy. Jeśli sprzedawca twierdzi, że sprzedaje buty sportowe bez pudełka, to na 99% masz do czynienia z podróbką. Pudełko musi być w dobrym stanie i posiadać wszelkie oznaczenia. Należy pamiętać, że nazwa i numer seryjny są zgodne z metką tenisówki. Na bokach pudełek znajduje się naklejka. Pokazuje rozmiar sneakersów, ich kolor, numer modelu i kod kreskowy.

Etykieta informacyjna znajduje się na języku buta. Upewnij się, że dane na obu butach są takie same. Spójrz na same etykiety jakości. Nie powinny mieć szorstkich szwów ani rozmytych napisów. W żadnym wypadku nie powinien dać się oderwać od tkaniny.

Air Max

Jak rozpoznać oryginalne Air Max?

Numer seryjny modelu na oryginalnej naklejce jest dokładnie taki sam jak numer na etykiecie pod językiem sneakersów. W podróbkach liczby te są zupełnie inne. Nie należy szukać napisów „Made in USA” na etykiecie itp. Większość modeli Nike Air Max tak naprawdę powstaje w fabrykach w Chinach, Wietnamie i Indonezji. Jednak oryginalne trampki są produkowane wyłącznie w fabrykach sygnowanych przez firmę.Różnice w wyglądzie sneakersów wynikają z faktu, że do ich produkcji wykorzystywane są zupełnie inne materiały. Jest to zauważalne nie tylko podczas oględzin buta, ale także dotykowo. Do produkcji oryginalnych butów Nike Air Max 90 używa się prawdziwej skóry. Podróbki są wykonane ze sztucznej skóry. Ponieważ trampki wykonane są ze skóry, zwróć uwagę na obróbkę krawędzi tych części. W oryginalnych butach krawędzie są przetwarzane w taki sposób, że z boku łączą się w jedną całość. Podczas badania podróbki od razu rzucają się w oczy szare linie, na których widać każdy detal, z którego wykonany jest but. Wkładki pomiędzy częściami skórzanymi oryginalnych sneakersów wykonane są z tworzywa sztucznego. Wyściółka obu wariantów sneakersów wykonana jest z tkaniny syntetycznej. Warto jednak zauważyć, że w podróbkach tkanina podszewkowa jest bardziej teksturowana.

Air Max 90 jak rozpoznać podróbki?

Jeśli masz pod ręką oryginalne buty, możesz zauważyć drobne różnice we wzorze rowków podeszwy. Bez oryginału nie będzie jednak tak łatwo wykryć fałszywą podeszwę. Jeśli wizualnie wzór podeszwy nie różni się od oryginału, to pamiętaj, że podróbka jest zazwyczaj mniej sztywna. Zarówno w podróbce, jak i w oryginale, logotypy znajdują się na języku, bokach, pięcie i podeszwie buta. Charakter wykonania logo w kopii i oryginale różni się jedynie wielkością czcionki i tłem.

 

Sprawdź popularne modele sneakersów na Answear.com

adidas Ozweego adidas Forum adidas Ozelia adidas Gazelle
adidas Stan Smith adidas Nizza adidas Continental 80 adidas ZX
adidas Terrex AX4 adidas Terrex Hikster adidas Terrex Trailmaker adidas Terrex Eastrail

Komentarze (0)

Zostaw komentarz