Jaki płaszcz dla niskiego mężczyzny?

Udostępnij

Bardzo łatwo jest popełnić błędy przy wyborze jesiennego płaszcza męskiego. Najczęstszym jest niewłaściwy dobór długości płaszcza do wysokości mężczyzny.

Jak dobrać długość płaszcza do wzrostu?

Częstym błędem jest nieprzemyślany wybór płaszcza w kształcie litery A. Ten model jest odpowiedni tylko dla mężczyzn o zaokrąglonej sylwetce. Wybierając płaszcz, pamiętaj, że modele z niską linią ramion nadają się tylko do stylu ulicznego. Z jakiegoś powodu wielu mężczyzn o tym zapomina. Oversizowy płaszcz świetnie wygląda z bluzami i innymi nieformalnymi ubraniami, ale nie z surową klasyką, a zwłaszcza marynarką. Najbardziej powszechnym błędem popełnianym przez mężczyzn przy wyborze płaszcza jest niewłaściwy rozmiar. Obwisłe ramiona, za szerokie rękawy, workowaty wygląd – wszystko to wygląda brzydko. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru płaszcza.

Jeśli planujesz nosić jesienny płaszcz głównie z marynarką, koniecznie przymierz te dwie rzeczy razem. Zwróć szczególną uwagę na to, jak układa się na ramionach, pachach, rękawach i talii. Szew na ramionach płaszcza powinien znajdować się w tym samym miejscu co marynarki. Jeśli jest dopasowana, to powinna podkreślać sylwetkę, ale jednocześnie nie może być zbyt obcisła. Ważne jest, aby rękaw w okolicy bicepsa ściśle przylegał do ramienia. Konieczne jest, aby długość rękawa płaszcza zakrywała rękawy marynarki i mankiety koszuli . A kiedy założysz rękawiczki, twoje nadgarstki nie powinny być widoczne.

Długość zależy od modelu płaszcza. Jeśli szukasz bardziej klasycznego modelu, to powinien kończyć się tuż nad kolanem. W casualowych płaszczach długość z reguły sięga do biodra lub do środka. Sam płaszcz dobieraj według tej tabeli:

• Wzrost do 175 cm - wybierz krótkie płaszcze (do biodra lub do połowy).

• Od 175 do 185 cm - będą pasować modele do kolan, a także do uda.

• Od 185 cm – Pasuje ci płaszcz w wersji maxi lub do kolan.

płaszcz

Jaki krój płaszcza dla niskiej osoby?

Wybór odpowiedniego płaszcza męskiego dla mężczyzn niskiego wzrostu nie jest trudnym zadaniem. Wielu mężczyzn ma kompleksy z powodu swojego wzrostu, choć w kwestii doboru odzieży wierzchniej niski wzrost ma wiele zalet i tylko kilka wad. Długość jest również pojęciem względnym. W klasycznym sensie długi płaszcz kończy się w środku dolnej części nogi, ale niektórzy mężczyźni uważają za długi już płaszcz za kolano. Jeśli więc natura nie wynagrodziła cię wzrostem, to i tak bezpiecznie możesz kupować płaszcze do kolan.

Dobrym wyborem jest płaszcz – kurtka. Może być bardzo krótki i kończyć się tuż pod talią dżinsów lub być dłuższy i sięgać do połowy uda. Ten wspaniały dwurzędowy płaszcz, wygląda niezwykle stylowo dzięki dwóm rzędom dużych okrągłych guzików. Wyraźnie podkreśla linie sylwetki i jest podobny stylem do swojego przodka – munduru wojskowego. Będzie dobrze wyglądać zarówno ze spodniami garniturowymi, jak i jeansami. Niektóre modele mają nawet pasek.

Budrysówka jest dłuższa niż marynarka - zwykle kończy się tuż nad kolanem lub sięga do kolan. To ulubiony płaszcz studentów - jest wygodny, stylowy i odpowiedni na różne warunki pogodowe. Budrysówka może być półklasyczna lub półsportowa. W pierwszym przypadku można ją nosić nawet do garnituru.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz