Jaki krawat na ślub?

Udostępnij

Dla wielu zabrzmi to, jak herezja, ale projektanci nieustannie udowadniają, że garnitur i krawat nie muszą iść w parze. Styl „elegancki bez krawata” rozpropagowali np. George Clooney i Barack Obama, a także projektanci męskich kolekcji.

Czy na wesele trzeba zakładać krawat?

Wspólnym mianownikiem tego stylu jest koszula zapinana pod szyję z mankietami wystającymi spod rękawów marynarki. Możesz np. połączyć śnieżnobiałą koszulę ze swoją ulubioną dwurzędową marynarką lub szary garnitur w kratkę w połączeniu z czarną koszulą.

Powszechnie przyjmuje się, że garnitur jest synonimem elegancji i domyślnym ubraniem na wesele. I choć wielu mężczyzn nie wyobraża sobie garnituru bez krawata, to jest to możliwe. Np. trendem jest noszenie marynarki z koszulą zapinaną pod samą szyję, choć nie jest to sztywna reguła. W stylu biznesowym lub smart casual możesz bezpiecznie rozpiąć pierwszy guzik koszuli. Nieodzownym elementem zestawu „elegancki bez krawata” jest sztywny, dobrze wyprofilowany kołnierzyk koszuli, który utrzyma swój kształt bez dodatkowego podparcia.

Czy krawat musi być pod kolor sukienki?

W życiu każdej pary zdarzają się oficjalne i ważne wydarzenia, na które trzeba ubrać się bardzo elegancko. W tym przypadku kobiety najczęściej wybierają sukienkę, a mężczyźni garnitur. Często mówi się, że przy stylizacji dla niej i dla niego krawat powinien pasować do koloru sukni. Zdecydowanie nie ma sztywnej zasady, która by to nakazywała.

Krawat dobierany jest przede wszystkim do koszuli i garnituru, dlatego powinien stanowić idealne uzupełnienie całej stylizacji. Warto również trzymać się zasady, aby ten element garderoby nie kontrastował zbytnio z kobiecą sukienką. Nie ma innych ścisłych zasad wyboru krawata. Możesz więc dopasować krawat do sukienki tak, aby idealnie do siebie pasowały, wybrać model z nadrukiem, który będzie miał kolorystykę nawiązującą do damskiej sukienki lub zdecydować się na model całkowicie neutralny.

krawat ślub

Czy wypada iść na wesele bez krawata?

Garnitury są projektowane z myślą o krawatach. Spodnie, koszula i marynarka w połączeniu z krawatem to części garderoby, które według wielu dopiero razem tworzą całość. Nie każdy z nas jednak lubi krawaty, a coraz popularniejszym trendem jest rezygnacja z tego męskiego dodatku.

Odpowiadamy od razu na pytanie. Możesz iść na wesele bez krawata. Warto zapoznać się z kilkoma ważnymi zasadami, które pozwolą ci dobrze wyglądać bez tego dodatku. Po pierwsze koszula. Uważa się, że powinna być zapinana na ostatni guzik pod samą szyją. Sam kołnierz koszuli musi być sztywny i dobrze wyprofilowany.

W przypadku garnituru bez krawata najlepsze są gładkie koszule, ewentualnie ozdobione dyskretnym wzorem. Osobną kwestią są guziki. Ponieważ krawat ich nie zakryje, najlepiej, żeby koszula miała guziki w kolorze materiału, z którego jest uszyta. Ważne, aby nie wyróżniały się na tle innych i nie przyciągały wzroku.

Podobnie jak koszula, garnitur powinien być gładki, a w skrajnych przypadkach ozdobiony subtelnym wzorem. Decydując się na pozbycie się krawata, powinniśmy skupić się na dodatkach. Będą odgrywać główną rolę i przyciągać wzrok ludzi. Jednym z takich elementów jest poszetka, dzięki której stylizacja nie wygląda nudno. Odpowiedni kolor i kształt dodadzą ci szyku.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz