Ile kosztuje kurtka ze skóry?

Udostępnij

Istnieje wiele opcji stylów i krojów męskich kurtek skórzanych. Jak wybrać tą dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb i z czym ją łączyć?

Gdzie kupić skórzaną kurtkę męska?

Dobra skórzana kurtka to drogi zakup. Najważniejszy jest jej styl. Sama skóra ma wiele zalet. Z praktycznego punktu widzenia jest odporna na uszkodzenia, zarysowania i jest trwała. To jest powód, dla którego skórzane kurtki są tak popularne wśród motocyklistów. Oczywiście nie uratuje cię przy upadku przy prędkości 200 km na godzinę. Jednak da ci większą ochronę niż kurtka dżinsowa. Nie zapominaj również, że skórzana kurtka chroni przed wiatrem i wilgocią.Ogromną zaletą skóry jest to, że nie jest to materiał tkany. Skóra jest dość gęstym materiałem, którego włókna ściśle przylegają do siebie. Nawet jeśli na powierzchni pojawi się przecięcie lub zadrapanie, nie rozszerzy się, a tym samym nie sprawi, że kurtka będzie do wyrzucenia, jak to często ma miejsce w przypadku innych materiałów.

Do czego pasuje skórzaną kurtka męska?

Nie wszystkie kurtki można nosić w formalnym stylu. Nie możesz tak po prostu założyć skórzanej kurtki na T-shirt i wyjść do biura czy na spotkanie biznesowe. Zacznij od dobrego dopasowania. Skóra rzadko się rozciąga. Dlatego wybieraj kurtkę, która dobrze leży na twojej sylwetce. W kurtce powinieneś czuć się dość zrelaksowany, nie powinna ograniczać ci ruchów.

Jeśli lubisz bardziej formalny styl, to radzę przyjrzeć się bliżej krótkim kurtkom. Możesz też założyć cienką skórzaną kurtkę motocyklową na koszulę i krawat. W połączeniu z obcisłymi spodniami i skórzanymi butami idealnie wpasujesz się w półformalny zestaw.

Skórzana kurtka męska

Czy warto kupić kurtkę skórzaną?

Określenie „kurtka skórzana” nie oznacza jednego stylu. Masz ogromny wybór męskich kurtek skórzanych. Nawet w ramach określonego stylu różne kolory i tekstury mogą tworzyć bardzo różne wariacje. Na podstawie samych krojów lub rodzajów kurtek skórzanych nie sposób wybrać tej „najlepszej”. Jest to kwestia osobistego gustu i preferencji. Różne style skórzanych kurtek różnią się od siebie:

• Według długości.

• Sposób, w jaki się zapina.

• Obecność i kształt klap i kołnierza (jeśli występują).

Popularnością cieszy się zwłaszcza kurtka bomberka. Pierwsze kurtki pilotki zostały zaprojektowane z myślą o załogach samolotów. Męska kurtka pilotka jest zazwyczaj krótka (nie poniżej pasa) i ma miękką podszewkę wewnętrzną. Tradycyjnie podszewka przechodzi w kołnierz. Talia i rękawy dobrze dopasowują się do ciała. Kurtka pilotka została zaprojektowana tak, aby zapewnić użytkownikowi ciepło i ochronę. Ułatwia to tradycyjny zamek błyskawiczny na środku. Najczęściej kurtki pilotów posiadają bardzo pojemne kieszenie boczne. Oczywiście takiej kurtki nie można założyć do klasycznego męskiego garnituru. Ale do codziennej nieformalnej garderoby pasuje idealnie.

Kurtka motocyklowa „Double Rider” to model w klasycznym stylu. Duże klapy i rozkloszowany kołnierz oraz zamki błyskawiczne, to charakterystyczne cechy tej kurtki. Powstały, aby zapewnić użytkownikowi tej skórzanej kurtki nie tylko ochronę przed wiatrem, ale także nadać jej charakterystyczny wygląd. Zamek błyskawiczny z przodu zwykle biegnie pod kątem, otwierając się i tworząc jedną szeroką klapę. (Istnieje ogromny wybór męskich kurtek motocyklowych. Kształt i kąt klapy może się różnić w zależności od marki i modelu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz