Jaką kurtkę wybrać na zimę?

Udostępnij

Kurtka zimowa już dawno przestała służyć jedynie jako ochrona przed chłodem, a stała się elementem stylizacji.

Czy kurtka parka jest na zimę?

Parka początkowo była odzieżą Eskimosów i najczęściej była szyta ze skór zwierzęcych. Jednak pierwsze modele podobne do współczesnych pojawiły się w latach 50. i były przeznaczone dla techników lotnictwa USA. Ze względu na swoją praktyczność, przystępną cenę i wygodę szybko zyskały popularność wśród użytkowników.

Parka kończy się w połowie uda. Głównym zadaniem tej odzieży jest ochrona przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Długie obszycie zapobiega przedostawaniu się powietrza pod kurtkę. Musisz wiedzieć, że nie ma dopasowanych parek. Dzięki temu pod spód można założyć gruby sweter.

Parki są najczęściej wykonane z nylonu i innych gęstych, praktycznych tkanin syntetycznych. Obecnie coraz częściej stosuje się tkaniny mieszane z dodatkiem bawełny. Jej wyróżnikiem jest specjalny skośny splot tkaniny, charakterystyczny dla tweedu i jeansu. Mają one przedłużyć żywotność i poprawić odporność kurtki na zużycie.

Czy warto kupić kurtkę puchową?

O ile kiedyś kurtki puchowe robiono wyłącznie na naturalnym puchu, to teraz słowo „kurtka puchowa” oznacza nie tylko kurtkę z naturalną, ale także ze sztuczną izolacją (syntetyczny winterizer, poliester, holofiber, tinsulate).

Jest to kurtka lub płaszcz, w którym jako ocieplacz wykorzystuje się puch i pierze ptactwa wodnego: edredona, łabędzia, kaczki lub gęsi. To lekkie, ciepłe, wygodne kurtki do noszenia na co dzień. Puch tworzy barierę między ludzkim ciałem a zimnem. Tworzy ciepłą poduszkę powietrzną.

To idealna propozycja dla osób, która kocha lekką odzież zimową. Jest znacznie lżejsza niż futro lub płaszcz. Jednocześnie doskonale zatrzymuje ciepło, dobrze ogrzewa nawet przy silnych mrozach. Kolejną zaletą jest dobra izolacyjność termiczna. Kupując kurtkę, należy wziąć pod uwagę stosunek puchu i pierza. W przypadku mroźnych zim najlepszym wskaźnikiem jest 80% puchu i 20% pierza lub 70% do 30%. Należy również wziąć pod uwagę gęstość izolacji. W przypadku ciepłego dobrego produktu jest to 550 lub więcej.

kurtka zimowa męska

Jakie są modne kurtki zimowe męskie?

Kurtka od dawna jest częścią modnego zimowego looku. Od lat popularnością cieszą się kurtki z futrzanym kapturem. Zdziwiłbyś się, gdybyś wiedział, jak wiele konkretnych stylów i elementów współczesnej odzieży zostało skopiowanych ze sprzętu wojskowego, a kurtka z kapturem jest tego przykładem. Kolejnym modelem jest bomberka. Projektantom udało się ją dopasować do nowoczesnej mody na tyle organicznie, że model dobrze komponuje się z klasycznymi garniturami. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom casualu.

W sezonie 2023 trendem są kurtki oversize. Obszerny wygląd, spokojna kolorystyka, długość do kolan - wszystko to szybko podbiło serca wielbicieli miejskich stylizacji. Ta kurtka idealnie wpisuje się w biurowy dress code, także w połączeniu z klasycznym garniturem. Podobną rolę odgrywa pikowana kurtka. Przeszycia sprawiają, że kurtka wygląda ciekawiej.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz