Kiedy nosić klapki?

Udostępnij

Kiedy upał doskwiera, zależy nam na tym, aby buty były jak najwygodniejsze i przewiewne. Doskonale sprawdzają się wtedy klapki, ale czy ten rodzaj obuwia jest zawsze odpowiedni?

Czy wypada iść do pracy w klapkach?

Jeśli jeszcze kilka lat temu pojawienie się w miejscu pracy w butach z odkrytą piętą lub palcami, nawet latem, uważano za przejaw złych manier i niezgodne z dress codem, dziś w wielu firmach, o ile nie sprawujesz w nich kierowniczego stanowiska, dopuszcza się przychodzenie do pracy w mniej formalnych typach obuwia.

Tym samym latem możesz przyjść do pracy w bardziej eleganckich klapkach na wysokim obcasie czy płaskich zdobionych butach. Musisz jedynie mieć świadomość, że długie chodzenie w klapkach nie jest najlepsze dla zdrowia. Klapki nie są bowiem w stanie zapewnić stopie niezbędnego wsparcia.

Klapki męskie

Jakie klapki do chodzenia?

Klapki to buty cieszące się dużą popularnością nie tylko latem, ale także w chłodniejszych porach roku. Zimą można je zabrać ze sobą na basen, saunę, czy chodzić w nich po domu. Wygodne, lekkie klapki szybko zdobyły uznanie pań. Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się, jakie klapki wybrać, musisz zapoznać się z rodzajami tych butów. A modeli klapek jest naprawdę sporo.

  • Klasyczne klapki. Są to buty z odkrytymi palcami i piętą, z szerokim paskiem krzyżowym. Są wygodne w noszeniu, dobrze dopasowują się do stopy, nie obcierają i nie jest w nich gorąco. Pasek może być w kształcie litery X, może mieć różne zdobienia itp. Wszystko zależy od określonego modelu.
  • Japonki. W tym modelu cienki pasek jest przymocowany między dużym a palcem wskazującym. To najbardziej otwarte buty, które świetnie nadają się na gorące letnie dni, wakacje i wypady na plażę.
  • Sabo. Rodzaj klapek, które mają zakryte palce, odkrytą piętę i pasek mocujący but na stopie. Doskonale nadają się do pracy na wsi, w ogrodzie, a także jako obuwie domowe.
  • Buty do wody. Są to specjalne klapki używane do pływania. Zakrywają całą stopę, aż do kostki. Podeszwa najczęściej wykonana jest z materiałów polimerowych, a cholewka z siateczkowej tkaniny syntetycznej, która szybko schnie, np. neoprenu.
  • Modele anatomiczne. To buty, które uwzględniają anatomiczną budowę stopy. Mówiąc najprościej, są to po prostu klapki z wygodnymi podeszwami, które nosi się, aby zapobiegać chorobom układu ruchu.

Klapki można wykorzystywać na różne sposoby. Niektórzy noszą je wyłącznie jako buty codzienne, inni włączają je do modnych stylizacji. Ze względu na przeznaczenie modele butów letnich można podzielić na:

  • Miejskie. To obszerna grupa klapek, w której znajduje się wiele modeli: od prostych, lekkich po modne, designerskie klapki. Miejskie klapki wykonane są z różnych materiałów. Klasyczne opcje polimerowe nadają się do codziennego noszenia. Są lekkie, pozwalają stopie oddychać, są odporne na zużycie i wilgoć.
  • Klapki z tkaniny, skórzanymi wstawkami, obszyte metalowymi elementami, kryształkami itp. nadają się na wieczór czy bardziej formalne okazje. Można je na przykład łączyć ze stylizacjami biurowymi.
  • Plażowe. Wykonane są z materiałów odpornych na wilgoć. Najczęściej z polimerów lub gumy. Klapki w kontakcie z wodą nie zmieniają swojego wyglądu, nie rozpadają się i szybko schną. Ponadto te klapki są łatwe w pielęgnacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz