Jakie są rodzaje krawatów?

Udostępnij

Krawat to jeden z klasycznych męskich dodatków, mający podkreślać dobry gust, pozycję w społeczeństwie, a nawet stosunek do wydarzenia.

Kto nosi krawat?

W zasadzie krawat nie ma znaczenia funkcjonalnego, pełniąc jedynie funkcję ozdobną. Istnieje wiele zasad dotyczących prawidłowego noszenia męskiego krawata, z których część należy do sfery dobrego smaku, a część to etykieta. Pierwsza zasada dotycząca stylizacji z krawatem jest prosta: na każdym oficjalnym lub formalnym wydarzeniu męski garnitur musi zawierać ten dodatek. Nie jest również zabronione noszenie krawata w nieformalnym otoczeniu.

• Tak zwana muszka jest noszona tylko podczas formalnych uroczystych imprez, które odbywają się wieczorem. Są łączone z czarnymi smokingami lub garniturami.

• Obowiązkowy charakter krawata (lub muszki) może wynikać z zasad ubioru danej imprezy, wskazanych w zaproszeniu, a odstępstwo od tego wskazania uważane jest za złą manierę.

• W przypadku nieformalnych spotkań lub innych wydarzeń kwestię stosowności krawata rozstrzyga sam mężczyzna, kierując się własnym gustem i rodzajem imprezy.

Czy krawat ma rozmiary?

Krawat o określonej długości i szerokości dobierany jest w zależności od budowy i wzrostu osoby. Długość krawata waha się w przedziale 130-145 (cm). Dobrze dobrany krawat powinien zakrywać pasek na kilka centymetrów. Średnia szerokość krawata to ≈ 9 (cm).

Mężczyźni o średniej budowie ciała mogą nosić dowolny rodzaj krawata. W przypadku panów puszystych optymalne są krawaty z pionowym lub geometrycznym wzorem. Rozmiar wzoru zależy od wzrostu. Dla szczupłych mężczyzn o niskim wzroście odpowiednie są krawaty gładkie lub we wzory. Szczupłym wysokim panom polecane są krawaty w szerokie ukośne lub poziome paski.

krawat

Jakie krawaty są modne wąskie czy szerokie?

W tym sezonie na topie będą krawaty średniej szerokości z obszernym węzłem. Doskonale wygląda z dopasowaną kolorystycznie kurtką lub swetrem. Modne są klasyczne kolory: czerwony, niebieski, czarny, szary. Najpopularniejszym wzorem jest lampas, a z materiałów jedwab i kaszmir. Większość krawatów w stylu biznesowym jest wykonana z jedwabiu. Kaszmir to idealna propozycja na jesienną garderobę. Elegancki w wyglądzie i przyjemny w dotyku.

Dużą popularnością cieszy się też skręcony jedwab. Stworzony specjalnie dla tych, którzy nawet latem nie rezygnują z klasyki. Możesz je odróżnić po kwadratowej końcówce. Lniane krawaty są odpowiednie na letnie miesiące. Niesamowicie lekki w dotyku. Łączone są tylko z lekkimi koszulami i cienkimi marynarkami. Istnieje kilka zasad noszenia krawata:

• Szeroki krawat pomaga ukryć niektóre cechy sylwetki.

• Wąski krawat pozwala podkreślić pion w garniturze, a także indywidualność właściciela.

• Klasyczny krawat. Nie powinien być zbyt jasny. Zdecydowanie nie zalecamy noszenia klasycznego krawata bez marynarki.

• Tradycyjny krawat. Większość z nich ma wzór w kratkę. Idealnie komponuje się z formalnym garniturem.

• Modny jest węzeł włoski, uważany za ten, który pasuje i podoba się wszystkim. Jest zawiązany w 4 ruchach, więc nawet początkującemu nie będzie trudno poradzić sobie z włoskim węzłem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz