Gdzie kupić dobre jeansy?

Udostępnij

Kupując dżinsy, zwróć uwagę na ich jakość. Luksusowy prawdziwy dżins będzie nie tylko lepszy w dotyku, ale także będzie trwalszy. Drogie markowe marki zawsze używają wysokiej jakości materiałów i tkanin, ale to niekoniecznie oznacza, że nie można znaleźć dopasowanych, wysokiej jakości dżinsów w bardziej przystępnej cenie. Sztuczka polega na tym, aby móc odróżnić dobre dżinsy od tych, które są kiepskiej jakości.

Gdzie kupić prawdziwe jeansy?

Co dokładnie sprawia, że dżinsy są dobre? Dżinsy wysokiej jakości są wykonane z bardziej wytrzymałego i cięższego denimu. Ogólnie rzecz biorąc, poza jeansami letnimi, jasny denim zazwyczaj oznacza niższą jakość. Informacja o gramaturze tkaniny zazwyczaj znajduje się na etykiecie. A jeśli robisz zakupy online, sprawdź, czy gramatura tkaniny ( lekka , średnia lub ciężka ) jest podana w opisie produktu. Grubsze dżinsy mogą początkowo wydawać się nieco sztywne, ale z czasem zmiękną. Jeśli chcesz przyspieszyć proces zmiękczania, po prostu namocz nowe dżinsy w kąpieli z octem i ciepłą wodą.

Przeszycia na brzegach jeansów, kieszeniach i szwach bocznych wiele mówią o jakości. Szew nie powinien się rozciągać, pękać po rozciągnięciu. Podwójne ściegi (dwa rzędy ściegów blisko siebie) i ściegi łańcuszkowe (ściegi pętelkowe przypominające ogniwa łańcuszka) są oznakami, że przy szyciu dżinsów zwrócono uwagę na szwy. Takie jeansy możesz kupić w renomowanych, sklepach. Często sygnowanych przez znane marki.

Gdzie kupić jeansy dobrej jakości?

Wykonaj prosty test wytrzymałości: Delikatnie rozciągnij dżinsy w szwach. Jeśli widzisz lub słyszysz pękające nici - jest źle.

Jeśli zależy ci na komforcie i dopasowanym kroju, postaw na elastyczny denim. Kupując dżinsy ze stretchem, sprawdź na etykiecie procentową zawartość lycry lub spandeksu w tkaninie. Poszukaj modeli, gdzie jest to maksymalnie 2 procent (98% bawełna, 2% elastan). Jeansy powinny rozciągać się tylko do pewnego momentu.

Czasami pewne cechy konstrukcyjne i materiały mogą pomóc ci zrozumieć, czy para dżinsów jest trwała. Zwracaj więc uwagę na wszystko - na jakość zamka błyskawicznego, materiału, szwów i nitów. W dobrych, sprawdzonych sklepach możesz zapytać sprzedawców o jakość spodni.

dżinsy

Czy warto kupić markowe jeansy?

Zdecydowanie tak. Markowe jeansy są trwalsze, bardziej odporne na uszkodzenia i ścieranie. Jak rozpoznać modele dobrej jakości znanych marek? W niektórych przypadkach wystarczy, że pójdziesz do sklepu firmowego. Jeśli masz pewność, że jeansy są oryginalne, to sama marka jest już świadectwem jakości. Istnieje też prosta sztuczka, pozwalająca odróżnić dobre jeansy od kiepskich.

Zazwyczaj jeansy posiadają klasyczne pięć kieszeni: trzy z przodu i dwie z tyłu. Kieszenie z przodu mają jeden ćwiek w rogach, natomiast na tylnych kieszeniach nie ma ćwieków. Podszewka wykonana powinna być z przyjemnej w dotyku tkaniny o średniej gęstości. Jeśli jest z bawełny i materiałów syntetycznych, to jest trwała. Podszewka kieszeni jest jednym z problematycznych obszarów dżinsów. W kiepskiej jakości jeansach stosuje się tu cienki lub niezbyt wytrzymały materiał, w wyniku czego kieszenie szybko się rozrywają.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz