Jaką długość kurtki dla niskiej osoby?

Udostępnij

Większość odzieży wierzchniej na zimę jest albo za długa, albo zbyt obszerna. Obie te opcje sprawiają, że mężczyzna w takiej kurtce wygląda na niższego, niż jest w rzeczywistości. Jednak odpowiednie kurtki dla niskich mężczyzn pomogą ci dobrze wyglądać o każdej porze roku.

Jakie kurtki dla niskich mężczyzn wybierać?

Każdy typ ciała ma swoje „obszary problematyczne”, ale problem niskich, szczupłych i drobnych mężczyzn polega na tym, że ich proporcje muszą być odpowiednio zrównoważone. W przeciwnym razie ubrania, a zwłaszcza kurtki zimowe czy jesienne będą wyglądać, jakby zostały dobrane dla kogoś innego.

Kurtki i marynarki będą świetnie wyglądać na każdym mężczyźnie, jeśli będą dobrze dopasowane. Np. wąskie sylwetki marynarek są lepsze dla niskich mężczyzn. Pomoże to wydłużyć górną część ciała i wyszczuplić tułów. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią długość szwu na ramionach oraz długość rękawa, gdyż dodatkowo podkreśli to wizualny efekt wydłużenia sylwetki. Istnieje kilka bardzo prostych zasad, których należy przestrzegać:

  • Unikaj odzieży wierzchniej oversize i obszernych modeli, na przykład kurtki puchowej.
  • Nie wybieraj płaszcza sięgającego poniżej kolan.

Większość kurtek zimowych zawiera warstwy izolacji, które zwiększają objętość odzieży. Nie ma w tym nic złego, jednak powinieneś zrobić wszystko, co możliwe, aby uniknąć sztucznego zwiększania objętości kurtek. Optymalnym wyborem jest tutaj płaszcz w stylu parki. Istnieje wiele rodzajów tego typu kurtek: niektóre mają odpinany kaptur, niektóre mają dłuższy tył z tyłu, inne mają lepszą izolację (raczej wszystkie są wodoodporne). Ostatni trend, czyli kurtki bomberki są szczególnie wskazane w przypadku niskich mężczyzn. Jej kształt optycznie wydłuży twoje nogi.

Czasami sylwetka mężczyzny to dłuższe nogi i krótszy tułów. W takim przypadku zaleca się, aby długość marynarki czy kurtki pozostała taka sama: kończyła się u dołu pośladków. Wygładzi to sylwetkę w okolicy talii. Wszystko, co jest dłuższe, na przykład płaszcz o pełnej długości, będzie miało negatywny wpływ na wizualny odbiór twojej sylwetki i zaburzy proporcje. Zamiast tego trzymaj się przyciętych wersji marynarki dla niskich mężczyzn: harringtonów, kurtek dżinsowych, jednorzędowych płaszczów lub modnej w tym sezonie kurtki bomberki.

Jakie kurtki dla niskich osób

Jakie kurtki dla niskich osób - kroje i kolory

Idealna paleta dla tego typu sylwetki to taka, która opiera się na odcieniach monochromatycznych lub czerni i bieli. W połączeniu ze stonowanymi kolorami, takimi jak brąz, węgiel czy oliwka, można uzyskać ciekawy i elegancki efekt.

Jeśli chodzi o wybór koloru kurtki, należy preferować ciemnoniebieski lub czarny. Ciemne kolory oddziałują na siebie, wydłużając i rozciągając wizualnie sylwetkę. Utworzą pionową linię, która wydłuży tułów.

O ile granat i czerń są ponadczasowe i łatwe w stylizacji, o tyle, jeśli chcesz poeksperymentować, to musisz wziąć pod uwagę to, co nosisz w dolnej połowie stylizacji. Stosując jaśniejsze kolory, należy unikać odważnych kontrastów. Przykłady udanych kombinacji kolorystycznych:

  • Czerwony biały i niebieski.
  • Szary, czarny i biały.
  • Szary i śliwkowy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz