Jaka marka jeansów najlepsza?

Udostępnij

Jeansy należą do najbardziej popularnych spodni, są noszone przez kobiety, mężczyzn i dzieci na całym świecie. Historia tych spodni sięga XIX stulecia, trudno dzisiaj uwierzyć, że zostały one zaprojektowane jako element stroju roboczego. Obecnie produkcją jeansów zajmują się nie tylko firmy od lat specjalizujące się w ich projektowaniu i szyciu, własne kolekcje jeansowych spodni ma praktycznie każda marka modowa. Nie wszystkie jednak odznaczają się tak samo wysoką jakością.

Z jakiej firmy są dobre jeansy?

Jeśli chcesz kupić naprawdę dobre jeansy, bez obawy i długiego zastanawiania się może sięgnąć po te marki Levi's. To właśnie tej firmie zawdzięczamy to, że w ogóle jeansowe spodnie trafiły do świata mody. Marka Levi's została założona w 1853 roku przez Levi Straussa, który do współpracy zaprosił krawca Jacoba W.Devisa – to właśnie on wymyślił robocze spodnie z bawełnianej tkaniny jeansowej wzmacniane nitami. Konkurentem marki Levi's jest Wrangler. To także przedsiębiorstwo o dość długiej historii, zostało założone przez Charlie Hudsona w 1904 roku. W początkowym okresie firma nosiła nazwę Hudson Overall Company, a następnie Blue Bell. Obecna nazwa oznaczająca kowboja pojawiła się w 1947 roku wraz z wprowadzeniem do oferty spodni przeznaczonych dla kowbojów. Cechy charakterystyczne jeansów Wrangler to  między innymi płaskie, miedziane nity. Dobre jeansy oferuje też takie marki, jak między innymi: Lee, Pepe Jeans, Baldwin, Jacob Cohen, Nudie. Dobrej jakości jeansy oferuje też kilka polskich marek, między innymi Big Star, Denimou, Elementy.

Jeansy Levi's

Jak sprawdzić czy jeansy są dobre?

Jeśli chcesz kupić dobrej jeansy, zwróć przede wszystkim uwagę na ich skład. Dobrej jakości jeansy zawierają w swoim składzie sto procent bawełny – tego typu spodnie na początku będą dość sztywne, z czasem jednak będą naprawdę wygodne. Coraz częściej w sprzedaży pojawiają się też jeansy z dodatkiem eleastanu – jeśli będzie go nie więcej niż trzy procent, śmiało możesz je kupić. Ta ilość sprawi bowiem, że spodnie zachowają wszystkie właściwości charakterystyczne dla jeansu, a jednocześnie będą bardziej komfortowe w noszeniu od razu w dniu zakupu, nie będą się też wypychać na kolanach i pośladkach. Zwróć też uwagą na szwy – w dobrej jakości jeansach będą one równie i porządnie zakończone, nie będzie w nich żadnych wystających nitek.

Po czym poznać oryginalne jeansy?

Jeansy znanych i popularnych marek są często podrabiane, jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz oryginalne, musisz zwrócić uwagę na kilka detali. Znane i cenione na całym świecie marki, jak chociażby te, które wspominaliśmy wyżej, dużą wagę przywiązują do swojego logo – zawsze jest ono wykonane niezwykle starannie, nie ma też w nim żadnych językowych błędów. W oryginalnych jeansach szwy zawsze będą równe, a wszystkie nitki obcięte. Pamiętaj też, że znane marki zawsze wszywają metki w tych samych miejscach, do tego do uszycia jeansów marki te wykorzystują wyłącznie wysokogatunkowe denim, przed zakup sprawdź, jaki jest skład spodni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz