Co to znaczy koszula slim fit?

Udostępnij

Dopasowane koszule męskie są dziś u szczytu popularności. Różne rodzaje tkanin, rozwiązania konstrukcyjne, różne długości rękawów i fasony kołnierzyków pozwalają dobrać koszulę do każdego.

Kiedy koszula jest za mała?

Dopasowane modele, czyli koszule slim fit różnią się od analogów o swobodnym kroju obecnością dwóch zaszewek na plecach, które pomagają dokładnie dopasować koszulę do sylwetki. Jednak nie wszystkie koszule slim fit są takie same – podstawą ich podziału na typy są  cechy kroju:

• Modele o prostym kroju, które dopasowują się do sylwetki mężczyzny i korzystnie ją podkreślają.

• Koszule mocno dopasowane (ultra slim fit) o jeszcze węższym kroju.

• Koszula o bardzo dopasowanym kroju

Odpowiednia koszula sprawdzi się do biura, na różnego rodzaju imprezach, randce czy wieczornym spacerze. Dopasowane koszule slim fit zostały zaprojektowane dla smukłych mężczyzn o klasycznej sylwetce. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku mocno dopasowanych modeli, które podkreślają wszystkie krągłości sylwetki. Jeśli sylwetka jest daleka od ideału, lepiej postawić na luźny krój, który pomoże ukryć jej mankamenty i podkreślić atuty. Chociaż dopasowana koszula przylega do ciała, nie powinna być zbyt ciasna, krępować ruchów ani powodować dyskomfortu. Jednocześnie koszula slim fit nie powinna zwisać ani wybrzuszać się, co świadczy o złym rozmiarze lub złym kroju.

koszula slim fit

Jak koszula powinna leżeć?

Koszule slim fit są odpowiednie dla mężczyzn o klasycznej, szczupłej sylwetce. Nie są wskazane dla puszystych panów, ale też zbyt chudych. W tym drugim przypadku sprawią, że dana osoba będzie wyglądać zbyt młodo. Wybierając koszulki slim fit, trzymaj się następujących zasad:

• Dopasowana koszula męska, którą założysz do marynarki, powinna mieć długi rękaw.

• Rękaw koszuli powinien być o 1-1,5 cm dłuższy niż rąbek rękawa marynarki.

• Zwężana koszula dobrze wygląda zarówno z zapiętą na guziki, jak i z efektownie rozpiętą marynarką.

• Jeśli styl garnituru jest surowy, klasyczny, biała dopasowana koszula będzie dla niego idealną opcją.

• Jeśli chcesz od czasu do czasu rozpinać marynarkę, upewnij się, że materiał koszuli jest nieco grubszy.

• Biała koszula - wąska lub luźna - pasuje do wszystkich odcieni garnituru bez wyjątku. Pozostałe kolory koszuli należy dobrać tak, aby były o kilka tonów jaśniejsze od odcienia marynarki.

Dopasowane koszule z krótkim rękawem są wprost stworzone do stylu casual. Jedynym wyjątkiem jest biała lniana koszula. Świetnie prezentuje się na jachcie, w miejskim parku i nad brzegiem morza. W stylizacji casual trudno ją dopasować do pozostałych elementów garderoby. Kupując dopasowaną koszulę z krótkim lub długim rękawem, zastanów się, z czym będziesz ją nosić. Kolorowe koszule z krótkim rękawem świetnie prezentują się z dżinsami, szortami i obcisłymi bawełnianymi spodniami.

Możesz kupić kilka takich modeli na lato. Z pewnością staną się twoimi ulubionymi ubraniami na ten sezon. Noś koszule z krótkimi rękawami, bardziej swobodne, z rozpiętymi 2-3 górnymi guzikami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz