Czy można kąpać się w bokserkach?

Udostępnij

Bokserki są jednym z rodzajów męskich bielizny, występują w różnych wariantach – mogą być także kąpielowe. Jeżeli kompletujesz swój bagaż wakacyjny, do wyboru masz także slipy kąpielowe. Każdy z tych rodzajów męskich majtek kąpielowych ma inne zalety, to na jakie się zdecydujesz, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze jest to, abyś w wybranych przez siebie bokserkach czy slipach kąpielowych czuł się naprawdę dobrze.

Czym się różnią kąpielówki od bokserek?

Kąpielówki od bokserek różnią się przede wszystkim tym, że nie posiadają nogawek. W efekcie są w nich widoczne całe uda. Kąpielówki charakteryzują się też bardziej obcisłym niż bokserki krojem. Decydując się na zakup kąpielowych bokserek do wyboru mieć będziesz modele z dłuższą , jak i z krótszą nogawką. Niezależnie od tego, czy wybierasz bokserki, czy kąpielówki, musisz zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Do produkcji odzieży, która jest przeznaczona do pływania w morzu, jeziorze, rzece czy basenie wykorzystywane są włókna syntetyczne, na ogół jest to mieszanka elastanu z poliamidem. Wykorzystanie takich materiałów sprawia, że materiały te dość wolno nasiąkają wodą, plusem jest również to, że szybko wysychają. Wykonana z nich bielizna kąpielowa doskonale przylega do ciała, dlatego do pływania nadaje się idealnie. Plusem kąpielówek i bokserek wykonanych z materiałów syntetycznych jest także to, że są wytrzymałe i trwałe. Jeżeli jesteś miłośnikiem plażowania, szukaj w sklepach kąpielówek albo bokserek, które zostały pokryte warstwą chroniącą przed promieniowaniem UV. Pamiętaj, że noszenie bielizny wykonanej z materiałów syntetycznych przez dłuższy czas, może prowadzić do przegrzania miejsc intymnych, dlatego też postaraj się, jak najszybciej zamienić kąpielowe bokserki na tradycyjną bieliznę bawełnianą. W slipach kąpielowych najlepiej wyglądają panowie o proporcjonalnie zbudowanej sylwetce, jeżeli masz większy brzuszek albo wąskie biodra, bardziej odpowiednie dla Ciebie są bokserki lub szorty kąpielowe. Niezależnie, jaki rodzaj stroju kąpielowego wybierasz, pamiętaj, że nie może on być za ciasny.

Kąpielówki męskie

Czy pod kąpielówki zakłada się bokserki?

Wielu mężczyzn zastanawia się, czy pod kąpielówki należy zakładać majtki. W tym względzie nie ma żadnej reguły, która nakazywałaby lub zabraniała wkładania bielizny pod kąpielówki. Można jednak stwierdzić, że noszenie bielizny pod kąpielówkami nie jest zbyt dobrym pomysłem – bawełniana bielizna wysycha stosunkowo długo, nie wygląda to estetycznie. Pamiętaj też, że w bieliźnie pod strojem kąpielowym może Ci być po prostu niewygodnie. Jeżeli bez bielizny pod kąpielówkami będziesz czuł się niekomfortowo, oczywiście możesz je założyć. Jest także jeszcze inne, naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie. W sprzedaży znajdziesz kąpielówki, szorty i spodenki kąpielowe, które mają wbudowaną bieliznę wykonaną ze specjalnej siateczki. To modele idealne dla Ciebie, jeżeli pod kąpielówki koniecznie musisz zakładać bieliznę. Siateczka, która imituje bieliznę wysycha bardzo szybko, co z pewnością należy do jej ogromnych zalet.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz