Czy koszula z krótkim rękawem jest elegancka?

Udostępnij

Kiedy kupujesz koszule męskie, możesz wybierać między koszulami z długimi i krótkimi rękawami. Powszechnie uważa się, że ta pierwsza jest elegancka, a krótka koszula jest raczej przeznaczona do swobodnych stylizacji.

Czy koszula z krótkim rękawem to obciach?

Niektórzy mężczyźni są sceptycznie nastawieni do koszul z krótkim rękawem. Ponadto istnieje mit, że koszule z krótkim rękawem są przeznaczone tylko na nieformalne okazje. Koszule tego typu mają częściowe rękawy, które sięgają do bicepsów. Są bardzo popularne w okresie letnim, Jednak czy koszule z krótkim rękawem są przeznaczone tylko na upalne dni? Czy możesz je nosić z garniturem lub strojem półformalnym, lub formalnym ?

Zazwyczaj koszule z krótkim rękawem wyglądają bardziej elegancko i stylowo, gdy są noszone rozpięte. Jeśli zdecydujesz się nosić rozpiętą koszulę z krótkim rękawem, upewnij się, że przednia część koszuli z krótkim rękawem nie wykracza poza środek rozporka. Powinieneś również rozważyć, czy wolisz klasyczny (zakrzywiony) brzeg, czy też wolisz prosty.

Jeśli pracujesz w biurze, wsunięcie koszuli będzie wymogiem. Jeśli wybierzesz koszulę z krótkim rękawem, którą możesz schować, upewnij się, że przednia część koszuli wychodzi poza środek rozporka. Dzięki temu koszulę można bezproblemowo schować i pozostanie schowana przez cały dzień.

Idealnie dopasowana koszulka lepiej prezentuje się na bicepsie niż luźna. W związku z tym, szukając koszuli z krótkim rękawem, należy upewnić się, że ma odpowiedni krój. Luźniejsze lub pełniejsze koszule nie mają atrakcyjnego wyglądu, ponieważ mają ograniczoną powierzchnię, na której koszula może się układać. Z drugiej strony trymer i dopasowany krój koszuli lepiej układa się na ramionach. Jeśli zależy ci na idealnym dopasowaniu, najlepiej będzie postawić na wyprofilowany krój od klatki piersiowej do pasa oraz rękawy. Jeśli chcesz kupić koszulę wyjściową, wybierz model, który ma wyższe wycięcia na ramiona lub węższą klatkę piersiową.

koszula

Czy koszula z krótkim rękawem pasuje na wesele?

Według wielu opinii krótka koszula nie jest najodpowiedniejsza na wesele. Jednak jeśli jest odpowiednio dopasowana i dobrana, to w sezonie letnim, na nieformalnym przyjęciu może być alternatywą dla ciasnej koszuli z długim rękawem.

Wybór długości rękawa koszuli z krótkim rękawem może być trudny. Jeśli koszula jest za długa, ramię będzie wyglądać luźno. Z drugiej strony, jeśli rękaw jest zbyt krótki, koszula nie będzie dopasowana. Złotą zasadą dotyczącą długości rękawa jest to, że powinien on kończyć się w połowie bicepsa, a między rękawem a ramieniem powinien mieścić się tylko palec.

Zazwyczaj do garnituru należy nosić koszulę z długim rękawem. Czasami jest to połączenie wręcz niepożądane. Na przykład, jeśli masz na sobie trzyczęściowy garnitur z pasującą marynarką i spodniami, noszenie koszuli z krótkim rękawem odsłoni nadgarstki. Chociaż są wyjątki. Krótka koszula będzie pasować do mniej formalnych marynarek. Może być też alternatywą dla garniturów, w przypadku stylizacji do ślubu boho, rustykalnego czy luźnego przyjęcia na świeżym powietrzu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz