W jaki zegarek warto zainwestować?

Udostępnij

Zegarki na rękę to jedne z nielicznych akcesoriów, które przez wieki zachowały swoje praktyczne znaczenie, a ponadto są ważnym atrybutem stylu. Zegarek może służyć jako podkreślenie, dopełnienie stylizacji, ale także podkreślić charakter jego posiadacza.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zegarka?

Przy wyborze zegarka należy zwrócić uwagę na szereg istotnych szczegółów. Musisz wiedzieć, jaki kształt i rozmiar ci odpowiada, jaki powinien być materiał koperty i bransolety. Po pierwsze, warto wstępnie określić cel zakupu zegarka. Mogą być przeznaczone zarówno do codziennego użytku, jak i stać się prestiżową częścią stylizacji na uroczyste okazje, podkreślając styl ich właściciela.

Warto również zwrócić uwagę na mechanizm zegara. Powinieneś zdecydować, który z dwóch typów mechanizmów będzie ci bardziej odpowiadał – kwarcowy czy mechaniczny. Kolejnym elementem jest to jakich funkcji zegarka potrzebujesz. Czy wystarczy standardowy zestaw, czy potrzebne są nie mniej przydatne dodatki: budzik, sekundnik, podświetlenie, kalendarz i inne. Nowoczesne zegarki mogą nie tylko pokazywać godziny, minuty i sekundy, ale także nadawać czas innej strefy czasowej. Niektóre zegarki mogą również wyświetlać datę i dzień tygodnia. W zegarek można wbudować urządzenie wstrząsoodporne - ochroni ono gadżet przed uderzeniem.

Przed zakupem zegarka zwróć uwagę na kopertę i bransoletę. Koperta może być wykonana ze stali nierdzewnej, tytanu, mosiądzu, tworzywa sztucznego. Pasek wykonany jest zazwyczaj ze stali szlachetnej, skóry naturalnej i sztucznej, gumy, tworzywa sztucznego. Zwróć uwagę na kwestię ochrony przed wilgocią. I jeszcze jeden ważny punkt, którego w żadnym wypadku nie można zignorować. Kupując, zwróć uwagę nie tylko na producenta, ale także na okres gwarancji.

zegarek męski

Jakie są marki zegarków szwajcarskich?

Szwajcarskie marki zegarków od dawna cieszą się niesłabnącą popularnością. Produkty z tego kraju są dziś słusznie uważane za najlepsze. Takie akcesoria – zwłaszcza jeśli są drogie i pochodzą od znanych producentów – mają na celu podkreślenie wysokiego statusu właściciela.

Historia szwajcarskich zegarków sięga XVI wieku, kiedy to rzemieślnicy z Francji i Włoch przybyli do tego kraju. Dzięki wymianie doświadczeń powstał idealny mechanizm, który do dziś uważany jest za najlepszy na świecie. Pierwsza fabryka pojawiła się dopiero na początku XIX wieku. Dziś cenione są przede wszystkim za niezawodność. Napis swiss made oznacza, że jest to produkt najwyższej jakości. Wiele modeli zegarków jest wykonywanych ręcznie, więc rzemieślnicy spędzają na ich tworzeniu miesiące, a nawet lata. Najpopularniejsze marki to:

• Vacheron Constantin. Wśród fanów zegarków tej znanej marki są takie osoby jak Donald Trump, Papież, członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej i wielu innych. Vacheron Constantin to firma, która powstała w 1755 roku, dziś produkty tej marki są uważane za jedne z najdroższych, wysokiej jakości i niezawodnych. To prestiż i status w jednym.

• Firma Patek powstała w 1839 roku w Szwajcarii, a dziś jej produkty są silnie kojarzone z luksusem i najwyższą jakością. To ta firma rozpoczęła produkcję zegarków z mechanizmem bez kluczykowym. Ceny produktów Patek Philippe zaczynają się od 10 000 USD.

• Audemars Piguet. W 1875 roku Edvard-Auguste Piguet i Jules Louis Audemars, założyli firmę Audemars Piguet. Dziś produkty firmy należą do najlepszych na rynku zegarków naręcznych. Linia premium marki ma doskonałe oceny i dobrze się sprzedaje.

• Omega. Być może jest to jedna z najbardziej znanych marek szwajcarskich. Co ciekawe, spory wkład w spopularyzowanie zegarków tej marki miał James Bond, bo to on nosił je w każdym nowym filmie z serii, począwszy od 1995 roku. Ponadto amerykańscy astronauci, którzy wylądowali na Księżycu, również nosili zegarki Omega.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz