Jak nosić garnitur z kamizelka?

Udostępnij

Kamizelka w stroju formalnym jest nieodłącznym elementem zestawu z garniturem. Jak ją nosić prawidłowo i z czym łączyć?

Po co kamizelka w garniturze?

Dziś kamizelki mają inne znaczenie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu i inaczej też wyglądają. Swego czasu kamizelki były zapinane na guziki i dopasowane do garnituru. Współcześnie postrzega się kamizelki jako jeden z unikalnych elementów, który można wykorzystać w każdej sytuacji: na koncertach, wystawach, w domu, na spotkaniach biznesowych iw innych warunkach. Wystarczy wybrać odpowiednią kamizelkę, który będzie pasowała do wybranego stylu.

Kamizelka najlepiej łączy się z jednorzędową marynarką. Nie zaleca się noszenia jej pod dwurzędową marynarką. Wycięcie powinno mieć takie wymiary, aby kamizelka była widoczna. Pod kamizelką idealnie sprawdzi się koszula z kołnierzykiem zapinanym na guziki. Dodatkowe akcesoria to muszka lub krawat, którego wybór zależy od okoliczności. Jeśli mówimy o stylizacji nieformalnej, możesz użyć kamizelki bez dodatkowych akcesoriów, w niektórych przypadkach możesz odpiąć kołnierz. Wybierając i dopasowując kamizelkę do garnituru, warto zwrócić uwagę na kwestie zestawienia i kontrastu.

garnitur z kamizielką

Gdzie kupić kamizelkę do garnituru?

Kamizelkę najlepiej kupować z zestawem z garniturem i spodniami. Wtedy mamy pewność, że będzie pasować do wszystkich elementów garderoby. Wówczas wszystkie elementy odpowiadają fakturą, kolorem ze wzorem, materiałem. W niektórych przypadkach, aby osiągnąć pożądany kontrast, można dokonać zmian. Najważniejsze jest spełnienie wymagań dotyczących trzyczęściowego garnituru.

Jest też opcja, w której to do garnituru dobieramy kamizelkę. Ta z garniturem powinna harmonizować wzorem i kolorem. Kamizelka może być świetnym dodatkiem kolorystycznym do garnituru. Świetnym wyborem jest zastosowanie uniwersalnego koloru. Podstawową opcją kolorystyczną jest niebieski garnitur i szara kamizelka w kratkę.

Najtrudniejszą i najbardziej ryzykowną metodą jest wybór kontrastowej kamizelki. Główną zasadą jest taki dobór, aby kamizelka wyróżniała się na tle innych akcesoriów. Lepiej nie używać kontrastu. Pamiętaj, że zawsze powinieneś skupiać się tylko na jednym elemencie.

Jaka kamizelka do garnituru?

Najlepsza, klasyczna opcja to gładka granatowa kamizelka i niebieski garnitur w kratę - kamizelka jest dużo ciemniejsza od garnituru, mimo że oba elementy są w kolorze niebieskim. Pamiętaj, że tylko jeden element powinien się wyróżniać – albo sam garnitur, albo kamizelka, albo krawat. W przeciwnym razie poszczególne elementy garderoby zleją się w jedną całość. Jeśli preferujesz klasyczne połączenia, to oczywiście ponadczasowym wyborem jest czarny garnitur, biała koszula i kamizelka. Ta winna być utrzymana w odcieniu marynarki, ale nieco jaśniejsza. Współczesna moda pozwala dziś na eksperymenty. Jeśli wybierasz kolorowe, jasne, ekstrawaganckie marynarki i chcesz do nich dobrać kamizelkę, to postaw na głęboki kontrast. Tu obowiązuje zasada – jak szaleć to szaleć. Jeśli marynarka sama w sobie ma ekstrawagancki krój i kolor, to niech całość stylizacji będzie utrzymana w podobnym tonie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz