Jak dobrać rozmiar koszulki polo?

Udostępnij

Koszulka polo od dawna jest niezbędnym atrybutem męskiej i damskiej garderoby. Możesz wybierać modele o swobodnej lub dopasowanej sylwetce, ale w każdym przypadku koszulka polo powinna być dopasowana pod kątem rozmiaru.

Jaki rozmiar koszulki na 170 cm wzrostu?

Możesz sam określić, jaki rozmiar koszulki polo będzie dla ciebie odpowiedni. Aby to zrobić, musisz znać swoje wymiary i porównać je ze wskaźnikami tabeli producenta. Porównując dane można szybko i dokładnie dobrać optymalny rozmiar. Nie powinieneś skupiać się wyłącznie na cyfrowych rozmiarach koszulek polo, ponieważ wartości różnych producentów mogą się znacznie różnić. Koniecznie sprawdź informacje o:

• Miejscu produkcji.

• Sprawdź swój obwód klatki piersiowej.

Koszulki polo z krótkim lub długim rękawem są najczęściej noszone luźno. Nie powinny ciasno przylegać do sylwetki. Dlatego producenci uwzględniają to w tabeli. Wybierając rozmiar polo, należy wziąć pod uwagę cechy swojej figury. Zestaw może być standardowy lub niestandardowy. Dla atletycznych, z nadwagą, szczupłych lub silnych facetów powinieneś wybrać zupełnie inne modele - Slim fit, Classic fit i Custom fit. Różnią się stopniem dopasowania oraz długością lamówki z przodu i z tyłu. Zanim kupisz męską czy damską koszulkę polo, sprawdź tabelę oznaczeń międzynarodowych i krajowych. Warto też zmierzyć:

• Obwód klatki piersiowej. Określona przez szerokość klatki piersiowej, w obszarze pod pachą. Taśmę mierniczą należy umieścić w okolicy pachy. Skoncentruj się na najbardziej wypukłych obszarach.

• Długość od ramienia do dołu. Można mierzyć wzdłuż granic od szyjki do pasa. Należy pamiętać, że nie należy zbytnio napinać centymetra. Nie powinien też zbytnio zwisać.

• Wysokość rękawa. Taśma miernicza będzie musiała zostać umieszczona w pobliżu stawu barkowego. Kierunek w dół, bezpośrednio do strefy łokciowej.

• Głównymi parametrami służącymi do określenia odpowiedniego rozmiaru koszulki polo są wzrost i obwód klatki piersiowej.

Koszulki polo

Jaki rozmiar koszulki na 190 cm?

Możesz sprawdzić rozmiary koszulek polo za pomocą specjalnej siatki. Wydawać by się mogło, że znając takie parametry jak obwód klatki piersiowej i wzrost, wystarczy doprecyzować kraj producenta i spokojnie można odnieść się do zestawienia tabelarycznego. Tak naprawdę warto wziąć pod uwagę, że koszulki polo mogą być dopasowane i swobodne, z krótkimi lub długimi rękawami, standardowe i niestandardowe.

Np. koszulki polo z kołnierzykiem i guzikami, które są wykonane w stylu biznesowym, powinny znajdować się na poziomie sprzączki dżinsów lub spodni. Kupując produkty od chińskich producentów, należy zwrócić szczególną uwagę na rękawy koszulek polo i ich długość. Pamiętaj, że normy europejskie są oznaczone cyframi, a międzynarodowe literami łacińskimi. Jeśli na etykiecie są dwa wskaźniki (40/42), należy skupić się na większej wartości.

W przypadku kobiet modele standardowe są oznaczone literą N i są przeznaczone dla kobiet o wzroście od 165 do 172 cm. Niestandardowe są dla kobiet o wzroście 182 cm i powyżej. Modele S i XS są dla pań, których wzrost waha się w granicach 155-164 cm.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz