Jakie szorty na basen?

Udostępnij

Wielu mężczyzn, zamiast kąpielówek woli pływać w szortach. Nie każdy jednak wie, w jakich modelach szortów można iść na basen i w których będzie ci najwygodniej pływać.

Czy na basenie można kąpać się w spodenkach?

Na wielu krytych basenach obowiązuje zakaz pływania w szortach. Powód, dla którego taki zapis pojawia się w regulaminie pływalni, jest banalny. W przeszłości wielu mężczyzn wchodziło do wody w spodenkach, w których wcześniej przebywali na zewnątrz. Niejednokrotnie spodnie te były po prostu brudne lub też w kieszeniach pozostawały papierosy, monety czy inne drobiazgi. W efekcie niektóre pływalnie zakazały noszenia szortów na obszarze basenu.

Tam jednak gdzie taki zakaz nie obowiązuję, możemy pływać w szortach dostosowanych do intensywnego kontaktu z wodą. Teoretycznie możesz też nosić zwykłe spodenki na basenie, jednak standardowe spodenki są wykonane z materiałów takich jak bawełna lub dżins, które pochłaniają wodę i stają się ciężkie, co może ograniczać twoje ruchy w wodzie. Pływanie w zwykłych szortach może również prowadzić do problemów z higieną. Klasyczne spodenki mogą przenosić i zatrzymywać brud, pot i inne zanieczyszczenia, które mogą mieć wpływ na czystość basenu. Mogą również ulec uszkodzeniu lub wyblaknięciu z powodu chloru stosowanego w większości basenów. Co więcej, luźne klasyczne ubrania mogą nasiąkać wodą i w efekcie być ciężkie, co utrudnia pływanie i może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Na przykład zbyt długie spodnie mogą owijać się wokół nóg i ograniczać ruchy, zwiększając ryzyko utonięcia.

Z kolei szorty kąpielowe zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie, wygodne, nawet gdy są mokre. Są również wykonane z materiałów odpornych na działanie chloru i nie zatrzymują zanieczyszczeń.

Szorty kąpielowe

Jak nosić szorty kąpielowe?

Alternatywą są spodenki plażowe lub kąpielówki. Wyglądają podobnie do spodenek przeznaczonych do noszenia na zewnątrz, ale są wykonane z grubszego materiału i zapewniają większą osłonę. Często są dostępne w jednolitych kolorach, takich jak granat lub zieleń khaki, ale są też modele w paski lub inne wzory. Spodenki tego typu są zazwyczaj noszone przez surferów lub osoby spędzające czas nad wodą. Z kolei kąpielówki w formie spodenek wyglądem przypominają bokserki z elastyczną talią i dziurkami na nogawkach. Ostatnio stały się popularne, ponieważ zapewniają większą osłonę niż kąpielówki, a jednocześnie są wystarczająco lekkie, aby można było nimi pływać. Ostatecznie w przypadku pań - jeśli szukasz czegoś, co zapewni ci taką samą swobodę ruchów jak spódnica, ale będzie zakrywać więcej niż szorty, wypróbuj skort (spódnicę ze spodenkami). Skorts są dostępne w różnych stylach, od tych z falbanką u dołu po te z kieszeniami, więc na pewno znajdziesz model, który będzie dla ciebie odpowiedni.

Wybierając szorty kąpielowe, decyduj się raczej na modele pozbawione kieszeni i niemające zbyt wiele ozdób – falbanek, sprzączek, guzików. Najlepsze modele są wiązane na sznurek i są przylegające do ciała. Jeśli nogawki są zbyt szerokie, to będzie ci trudno pływać w takich szortach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz