Jak rozpoznać dobry t-shirt?

Udostępnij

Dobrej jakości T-shirt doskonale sprawdza się i podczas aktywności fizycznej, ale też jako element stylizacji.

Czym się różni t-shirt od koszulki?

Koszulka to najczęściej element garderoby, którego istotą jest brak rękawów. Dzięki temu poczujesz się bardziej komfortowo w gorące letnie dni. Ten rodzaj odzieży jest często używany jako bielizna, ponieważ wygodny i luźny materiał nie będzie ograniczał twoich ruchów. Do szycia wykorzystuje się zarówno naturalne płótna bawełniane, jak i materiały mieszane o walorach użytkowych. Są higroskopijne, oddychające, szybko schną po zamoczeniu. Według ekspertów koszulka wywodzi się z damskiego kostiumu kąpielowego i z czasem nabrała własnego, niepowtarzalnego stylu. Sama koszula może mieć różne formy. Najczęściej jest to model bez rękawów.

Z kolei T-shirt to klasyczna koszula z krótkimi rękawami. Jest popularna jednakowo wśród kobiet jak i mężczyzn, ponieważ jest uniwersalna. To chyba najpopularniejsza odzież do aktywności fizycznej. Pochodzenie nazwy jest bezpośrednio związane z piłką nożną. Najczęściej to koszula z okrągłym dekoltem, ale dostępne są też modele z trójkątnym kołnierzem

Gdzie kupić dobrej jakości koszulki?

Będąc uniwersalnym elementem garderoby, T-shirt jest ceniony nie tylko przez fanów aktywnego trybu życia i sportu, ale też wielbicieli stylu casual, boho, vintage. Ważne jest, aby wybrać T-shirt dobrej jakości, który posłuży ci przez długi czas.

Przyjęło się sądzić, że o jakości T-shirtu decyduje gęstość (gramy, g/m2) materiału, z którego jest wykonany. Nie jest to do końca prawda. Zwykle wskaźnik ten zależy od preferencji użytkowników. Np. w USA bardziej popularne są grube, gęste dzianiny (od 200 g/m2), podczas gdy w UE popularna jest odzież lekka (160 g/m2). Najbardziej oczywiste jest dobieranie gęstości koszulki do pory roku: latem najbardziej odpowiednie są ubrania o gęstości 140-150 g/m2.

Jak każda odzież mająca bezpośredni kontakt z ciałem, T-shirty muszą być wykonane z materiału, który jest:

• Wytrzymały.

• Przyjemny w dotyku.

• Przepuszcza powietrze.

• Nie powoduje alergii.

t-shirt męski

Do ich szycia można wykorzystać dzianiny (bawełniane, poliestrowe, wiskozowe, lniane i jedwabne) oraz ich różne kombinacje. Jednak najlepsze są produkty bawełniane, które spełniają wszystkie powyższe wymagania. Drogi, zaawansowany technologicznie poliester jest również idealny, ponieważ przepuszcza powietrze, ciepło i wilgoć. Aby samodzielnie ocenić jakość tkaniny, możesz skorzystać z następujących wskazówek:

• Rozciągnij koszulkę wzdłuż, a następnie w poprzek, jeśli przybrała swoją pierwotną formę bez zmiany kształtu, to najpewniej jest to T-shirt dobrej jakości.

• Obejrzyj materiał pod światło, oceń jednorodność splotu jego nici. Nierówne sploty są oznaką słabej jakości przędzy.

• Jeśli materiał jest puszysty, szorstki lub luźny, koszulka szybko się zmechaci, a jeśli jest zbyt cienki, łatwo się rozedrze.

Aby ocenić, jak dobrze uszyta jest koszulka, należy dokładnie przyjrzeć się jej wewnętrznej stronie:

• Szwy muszą być równe, bez przerw.

• Nie powinno być żadnych wystających nitek.

• Dół koszulki i jej rękawy muszą być szczególnie starannie zszyte.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz