Jak wybrać plecak na laptopa?

Udostępnij

Jeśli jesteś przyzwyczajony do noszenia ze sobą laptopa, tabletu, to potrzebujesz specjalnego plecaka. Taki model jest znacznie bardziej pojemny i wygodniejszy niż zwykły plecak, a ponadto może być nie mniej stylowy i oryginalny.

Jaki plecak na laptopa 14 cali?

Wybierając plecak na laptop, należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, w tym wygląd, rozmiar, wygodę i cenę.

Wysokiej jakości torby dedykowane wyłącznie na laptopa są odpowiednie dla tych, którzy od czasu do czasu zabierają ze sobą gadżety do biura. Jeśli jednak stale podróżujesz ze swoim urządzeniem, lepiej wybrać plecak na laptopa, w którym zmieszczą się również rzeczy osobiste. Możesz nawet kupić wygodny plecak podróżny ze zdejmowanym pokrowcem, który można łatwo wyjąć i nosić osobno. Inną opcją jest model transformatora, który szybko zamienia się z plecaka w małą walizkę.

Plecaki z przegrodą na laptopa należy dobierać w zależności od wielkości posiadanego urządzenia. Zwykle producenci wskazują, jaki rozmiar laptopa mieści się w komorze (rozmiar jest podawany w calach). Ponieważ laptop raczej nie jest lekki, drugą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wygoda. Upewnij się, że plecak jest wystarczająco wygodny i nawet przy pełnym obciążeniu nie powoduje obciążenia pleców. Najlepiej nosić plecak wysoko na plecach, tak aby spód plecaka znajdował się na wysokości pasa. Jeśli planujesz regularnie nosić plecak obciążony dużym ciężarem, rozważ zakup pasa piersiowego, talii lub bioder, aby odciążyć kręgosłup. Zanim kupisz plecak, załóż go, aby upewnić się, że jest wygodny. Ramiączka powinny mieć oddychającą podszewkę z siateczki, a tył powinien być odpowiednio napięty,

torba na laptopa

Jak dobrać wielkość plecaka na laptop?

Plecak na laptopa powinien być wodoodporny i łatwy do czyszczenia. Podczas podróży lub po prostu w drodze do pracy może cię złapać deszcz, lub śnieg. Plecak wykonany z wodoodpornego materiału ochroni laptopa. Niektóre plecaki są wyposażone w wodoodporne etui, dzięki którym laptop jest bezpieczny, nawet w przypadku ulewy. Pod tym względem najlepszym materiałem jest poliester z powłoką hydrofobową.

Upewnij się, że tkanina, z której uszyty jest plecak, jest trwała, odporna na przetarcia, nie rozdziera się i nie pęka w szwach. Anatomiczny tył, wentylowana wyściółka to również przydatne cechy konstrukcyjne - zapobiegają poceniu się pleców podczas długiego noszenia plecaka w czasie upałów.

Jedną z najwygodniejszych cech jest zamek błyskawiczny na całym obwodzie. Te otwierają się z przodu i można je zapakować jak walizkę. Tradycyjne plecaki ładowane od góry mogą być trudne do spakowania i rozpakowania, zwłaszcza jeśli musisz włożyć do nich dużo rzeczy. Znacznie łatwiej będzie wyjąć laptop bez wywracania całej zawartości.

Drugi ważny punkt to bezpieczeństwo. Wybieraj plecaki, które mają mocne, najlepiej zamykane zamki błyskawiczne. Elektronika zawsze kusi złodziei, a szczególnie często staje się obiektem kradzieży podczas podróży. Dlatego kupuj plecaki na laptopa z zamkami renomowanych marek, takich jak YKK.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz