Jak wybrać koszulkę do biegania?

Udostępnij

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, nie wystarczy po prostu założyć pierwszej lepszej koszulki. Warto zainwestować w model, który został zaprojektowany z myślą o uprawianiu sportu.

Z jakiego materiału są koszulki do biegania?

Wiele osób uważa, że najlepsze koszulki sportowe są wykonane z naturalnych tkanin. To mit. Na przykład produkty bawełniane są naprawdę miękkie i przyjemne dla ciała i doskonale sprawdzają się na co dzień, ale nie nadają się do biegania. Nawet przy średniej intensywności bawełna aktywnie wchłania pot. Mokra tkanina przylega do ciała i jest dla ciebie dodatkowym obciążeniem. W upalne letnie dni bawełna zaburza naturalne chłodzenie organizmu podczas aktywności fizycznej. Dlatego zalecamy trening w syntetycznych koszulkach i tank topach. Do ich produkcji najczęściej stosuje się następujące materiały:

• Poliester jest głównym materiałem, jeśli chodzi o koszulki sportowe. Doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, zachowuje swój kształt, nie blaknie na słońcu, z łatwością znosi wielokrotne pranie.

• Elastan czy lycra. Dodaje się je do składu w celu poprawy właściwości sprężystych. Stosowany również do produkcji bezszwowych modeli kompresyjnych.

• Poliamid (nylon). Służy do nadawania wytrzymałości produktom.

Jaka koszulka do biegania będzie najlepsza?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koszulki do biegania?

• Szwy. Odwróć koszulkę na lewą stronę i oceń jej jakość, gęstość oraz położenie szwów. Niektóre modele są tworzone przy użyciu technologii bezszwowej, co jest ich olbrzymią zaletą.

• Istnieją modele o swobodnym i obcisłym kroju. Pierwsza opcja jest odpowiednia do długich treningów w upale. Drugie z reguły służą do treningu z dużą prędkością i do treningu na siłowni.

• Dostępność specjalnych wkładów. Najczęściej zlokalizowane są na plecach, klatce piersiowej, pod pachami lub po bokach. Wykonane z siateczki lub innych materiałów syntetycznych (wszystko zależy od modelu). Wkładki mają za zadanie poprawić wentylację, zmniejszyć wagę produktu.

• Powinieneś wybrać model, który ci się podoba z wyglądu i fajnie leży na sylwetce. Jeśli jednak podczas przymiarki odczuwasz dyskomfort: szwy są wyczuwalne lub koszulka uciska, to zrezygnuj z niej i wybierz inny model. Na pierwszym miejscu jest wygoda, potem styl i piękno. Jeśli te komponenty pasują do siebie, śmiało kupuj koszulkę.

bieganie

Trzy elementy przy wyborze koszulki: wygoda, funkcjonalność, piękno. Większość produktów bazuje na wysokiej jakości poliestrze, który doskonale zachowuje swój kształt i zapewnia wysoki komfort podczas biegania. Ponadto, w zależności od modelu, koszulka może zawierać elastan, poliamid i inne materiały syntetyczne przeznaczone do uprawiania sportu. Wiele modeli posiada zamek błyskawiczny równy ½ długości produktu, co znacznie ułatwia zdejmowanie koszulki. Sama koszulka powinna mieć następujące cechy:

• Elastyczny materiał, który zapewnia najwyższy komfort.

• Doskonały poziom termoregulacji.

• Dopasowane rękawy zapewniające swobodę ruchów.

• Kieszenie na drobiazgi.

• Odblaskowe detale.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz