Ile powinien kosztować garnitur?

Udostępnij

Garnitur to uniwersalna część męskiej garderoby, przynajmniej jeden ma w swojej szafie chyba każdy mężczyzna. To strój, który możesz założyć do pracy, na randkę, ślub i wesele, pogrzeb. Do wyboru masz dzisiaj garnitury różniące się kolorem i wykonane z różnych tkanin. Możesz też wybierać wśród modeli zróżnicowanych pod względem cen, ile więc powinien kosztować męski garnitur? Zależy to od naprawdę wielu elementów.

Ile trzeba dać za garnitur?

Garnitur noszony jest przez mężczyzn w każdym wieku, popularność tej części męskiej garderoby sprawiła, że garnitur możesz kupić zarówno w jednej z sieciówek,  jak i w salonie mody męskiej. Możesz też zdecydować się na uszycie garnituru na miarę. To, ile zapłacisz za tę część swojej garderoby zależeć będzie od tego, jaki sklep wybierzesz. Na cenę garnituru duży wpływ ma także rodzaj tkaniny, z której został uszyty. Najbardziej popularną tkaniną wykorzystywaną do szycia męskich garniturów jest wełna. Dobrze skrojony garnitur z wełny może kosztować od trzech do nawet czterech tysięcy złotych. Do wyboru masz także modele uszyte ze sztucznych tkanin, takich jak na przykład poliamid i poliester. Najtańszy możesz kupić już za niewiele ponad tysiąc złotych, droższe modele kosztują około dwa tysiące złotych. To, ile zapłacisz za garnitur zależeć będzie także od tego, czy wybierzesz model dwu- czy trzyczęściowy. Ten drugi składa się także z kamizelki, dlatego zapłacisz za niego więcej.

garnitur

Ile kosztuje dobry garnitur szyty na miarę?

Jeśli chcesz mieć garnitur, który do Twojej sylwetki będzie pasował idealnie, zdecydują się na model szyty na miarę. Jest to niestety najdroższe rozwiązanie. Rozpiętość cenowa garniturów szytych na miarę jest bardzo duża, cena końcowa uzależniona jest od rodzaju materiału, który wybierzesz. Do wyboru masz tkaniny ze stu procent wełny (na przykład tweed, kaszmir, wełna merino) oraz materiały będące mieszanką wełny i sztucznych włókien – może to być poliamid lub poliester. Cena szytego na miarę garnituru uzależniona jest też od tego, ile pracy krawiec musi włożyć w jego uszycie. Możesz bowiem zdecydować się na klasyczne szycie na miarę, które polega na tym, że garnitur tworzony jest ręcznie na podstawie przygotowanego przez krawca wykroju lub wybrać szycie pasowane. Ta ostatnia opcja polega na tym, że do zdjętej z Ciebie miary krawiec dopasuje gotowy szablon marynarki i spodni – ty wybierzesz tylko tkaninę i rodzaj podszewki. Średnia cena garnituru szytego na miarę wynosi około cztery i pół tysiąca złotych, ale możesz za niego zapłacić nawet grubo ponad dziesięć tysięcy. Ile kosztuje najtańszy garnitur męski?Jeśli nie zależy Ci na wysokogatunkowym garniturze, nie potrzebujesz formalnego garnituru, to na jego zakup powinno Ci wystarczy około czterystu złotych. Tyle zapłacisz za garnitur uszyty z materiału w gorszym gatunku. Lepszy jakościowo garnitur może kosztować około tysiąc trzysta złotych, a ten bardziej formalny i charakteryzujący się jeszcze lepszą jakością to koszt od trzech tysięcy w górę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz