Co jest bardziej eleganckie muszka czy krawat?

Udostępnij

Nawet jeśli rzadko bywasz na imprezach towarzyskich lub jeśli w pracy nie obowiązuje cię rygorystyczny dress code, to muszka i krawat będą ci potrzebne do stworzenia eleganckich, formalnych stylizacji.

Kiedy mucha a krawat?

Historia klasycznego krawata i muszki sięga dawnych czasów. Ale jeśli dziś krawaty są uniwersalne, to muszka nadal jest uważana za coś uroczystego, a nawet romantycznego. Bez krawata trudno wyobrazić sobie garnitur. A muszkę nosi się tylko do formalnych fraków i smokingów. Zarówno krawat, jak i muszka spełniają kilka ważnych funkcji:

  • Uzupełniają wizerunek - biznesowy lub formalny. Smoking bez muszki jest jak garnitur bez krawata. Ponadto w niektórych sytuacjach pojawienie się na przyjęciu czy spotkaniu biznesowym bez krawata lub muszki jest niegrzeczne.
  • Co może udekorować najzwyklejszy garnitur? Nie, nie jest to drogi zegarek. To krawat. Jeśli jest drogi i wysokiej jakości, ze wzorami lub oryginalnym nadrukiem, z pewnością podkreśli charakter stylizacji.
  • Mucha i krawat informują innych, że mężczyzna ma określony status i doskonałe wyczucie stylu. Jednocześnie wybór odpowiedniego krawata czy muszki nie jest łatwym zadaniem.
  • Krawaty wykonane są z satyny, jedwabiu, bawełny, wełny, tweedu, wiskozy i kaszmiru, ale są też modele dzianinowe, które można łączyć z jeansami i codziennymi ubraniami. Muchy szyte są z tafty, żakardu, brokatu, ale są też modele wykonane z plastiku, drewna itp. Tkaninę należy dobrać, biorąc pod uwagę materiał, z którego wykonany jest garnitur/marynarka.
  • Krawaty i muchy są różne – gładkie, w paski, w kratkę, ze wzorami i nadrukami. Jeśli koszula jest utrzymana w chłodnych odcieniach, dodatek powinien być ciepły i odwrotnie. Jeśli dodatek jest jasny, koszulę i garnitur należy dobrać w ciemniejszym kolorze. W przypadku fraków i smokingów należy wybrać muszkę, biorąc pod uwagę dress code.

Muszka do garnituru

Co lepsze na wesele mucha czy krawat?

Tworząc stylizacje pana młodego, pojawia się dylemat: co włożyć pod garnitur – krawat czy muchę? Tutaj musisz wziąć pod uwagę nie tylko osobisty gust, ale także efekt, jaki chcesz uzyskać.

Na wesele możesz wybrać klasyczny krawat lub bardziej oryginalną opcję, np. model Lavalier lub Ascot. Różnorodny jest także wybór tkanin. Rozmiar krawata dobierany jest do karnacji. Mężczyźni o szerokich ramionach powinni nosić szerokie modele, a szczupli – węższe.

Mucha może mieć rozmaity kształt - klasyczny z ostrymi końcami, duża, z zaokrąglonymi krawędziami. Najczęściej szyte są z tafty, brokatu lub żakardu. Tradycyjnie są w jednym kolorze (czarny, granatowy, bordowy, biały), ale dostępne są także odważne wzory ze wzorem.

Rozmiar muchy dobiera się na podstawie jego szerokości – krawędzie dodatku nie powinny wystawać poza końce kołnierzyka koszuli ani poza granice twarzy. Weź również pod uwagę styl koszuli. Jeśli kołnierz jest duży i ma długie, proste końce, wybierz dużą muchę. A pod miękki, pół wygięty kołnierzyk załóż średniej wielkości muchę.

W gruncie rzeczy, to który dodatek wybierzesz, zależy głównie od ciebie i charakteru uroczystości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz