Ile kosztuje dobra marynarka?

Udostępnij

Dobrej jakości marynarka w odpowiednim rozmiarze, nie tylko dopasuje się do sylwetki, ale będzie też doskonale wyglądać z innymi elementami garderoby.

Jak sprawdzić, czy marynarka jest dobra?

Wszystko zależy od idealnego dopasowania. Jest to również aspekt, który ma największy wpływ na to, jak marynarka wygląda i jak się w niej czujesz. Gotowe garnitury mają „standardową rozmiarówkę”, która jest rodzajem uniwersalnego podejścia. Chodzi o rozmiar klatki piersiowej i długość. Jednak wybierając marynarkę, trzeba też wziąć pod uwagę:

• Długość rękawa.

• Obwody rękawów i spodni

Oprócz powyższego, zwróć uwagę na kształt twoich ramion. Każde ciało ma wyjątkowy kształt i rozmiar, więc nawet jeśli uważasz, że standardowe rozmiary są dla ciebie odpowiednie, zawsze znajdzie się jeden obszar dopasowania, który nie będzie do końca odpowiedni. Upewnij się też, że zewnętrzna tkanina to dobrej jakości czysta wełna. Wełna australijska i nowozelandzka jest bardzo popularna ze względu na wysoką jakość. To naturalna, trwała tkanina, która jest oddychająca podczas cieplejszych wiosennych i letnich miesięcy. Taki materiał oznaczony jest jako Super 150s. Jest luksusowa i miękka w dotyku. Stosuje się ją na specjalne okazje. Do wyrobu takich modeli jak garnitury ślubne i smokingi. Mieszanki wełny są tańsze. Jednak w zależności od procentowej zawartości wełny w mieszance, marynarka może nie przepuszczać powietrza i być podatna na uszkodzenia podczas czyszczenia chemicznego.

MARYNARKA

Jaką marynarkę wybrać?

Wiele marynarek dostępnych obecnie na rynku jest reklamowanych jako „100% czystej wełny”. Bądź ostrożny, jeśli zobaczysz takie oznaczenie, jeśli nie kupujesz produktu w sygnowanym, renomowanym sklepie. W każdym razie sprawdzaj faktyczny skład produktu.

Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest podszewka. Nienaturalne mieszanki poliestrowe nie przepuszczają powietrza. Tańsze garnitury często nawet nie mają podszewki, ale jaki jest sens posiadania oddychającej wełnianej powłoki zewnętrznej, jeśli podszewka nie jest oddychająca? Dobrym rozwiązaniem jest wybór sztucznego jedwabiu (wykonanego z naturalnego włókna celulozowego). Jednocześnie jedwab, choć wydaje się materiałem luksusowym, jest niepraktyczny.

Jeśli kupujesz dobrej jakości marynarkę, to szwy powinny być „w całości szyte ręcznie”, a nie „szyte w połowie ręcznie” lub „szyte maszynowo”. To znacznie poprawia kształt, dopasowanie i sylwetkę twojego garnituru. Niestety w pełni ręcznie szyte garnitury kosztują znacznie więcej, ale jeśli twój garnitur jest w całości szyty ręcznie, masz do czynienia z naprawdę dobrej jakości produktem.

Konstrukcja powinna być „w połowie płócienna” lub „w pełni płócienna”, a nie „połączona”. Jedną z kluczowych różnic między marynarkami premium i niskiej jakości jest ich konstrukcja. Część piersiowa każdej marynarki powinna być zbudowana z trzech warstw materiału:

• Tkanina na zewnątrz marynarki.

• Podszewka, która tworzy jego wnętrze.

• Warstwa płótna pomiędzy nimi, która nadaje marynarce kształt.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz