Jaka koszula się nie gniecie?

Udostępnij

Koszula to jest jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby. Do szycia męskich koszul wykorzystywane są obecnie bardzo różnorodne materiały, są wśród nich nawet takie, które nie wymagają prasowania. Wystarczy, że uszytą z takiego materiału koszulę powiesić po praniu na wieszaku, a będzie prezentowała się idealnie – oczywiście jeżeli chcesz, możesz ją lekko przeprasować, jej prasowanie jest niezwykle lekkie i nie zajmuje wiele czasu.

Z jakiego materiału koszula się nie gniecie?

Do koszul, które się nie gniotą zalicza się między innymi modele poliestrowe. Tkanina ta bardzo szybko po zagnieceniu powraca do pierwotnego stanu. W uszytych z tego materiału koszulach skóra jednak nie oddycha, w efekcie szybciej zaczniesz się pocić. Poliester nie jest też zbyt przyjemny dla ciała, po kilku godzinach spędzonych w uszytej z niego koszuli zaczniesz odczuwać dyskomfort. Dlatego też staraj się wybierać koszule, które zostały uszyte z bawełny lub lnu. Jeśli nie lubisz prasowania, chcesz, aby koszula prezentowała się naprawdę dobrze, wybierz tę, która w swoim składzie ma niewielką domieszkę włókien syntetycznych. Ich dodatek sprawia, że gniotą się one znacznie mniej, łatwo się też je prasuje. Wśród męskich koszule nie wymagających prasowania hitem są jednak koszule non iron. Są one dostępne zarówno w wersji z długim, jak i krótkim rękawem. Jeśli zdecydujesz się na koszulę non iron, do wyboru będziesz mieć modele w różnych kolorach, wśród tych koszul dostępne są zarówno modele gładkie, jak i wzorzyste.

Czy koszula z bawełny się gniecie?

Bawełna to włókno pochodzenia naturalnego, które nie uczula, jest miłe w dotyku i pozwala skórze oddychać. Koszula uszyta ze stu procentowej bawełny będzie się jednak gniotła, dlatego też dzisiaj producenci wykorzystują bawełniane tkaniny z domieszką sztucznych włókien. W sprzedaży znajdziesz modele, które mają w swoim składzie domieszkę elastanu. Dodatek tego sztucznego włókna sprawia, że są one mniej podatne na gniecenie i jednocześnie łatwiejsze w prasowaniu. Możesz też postawić na koszulę uszytą z nowoczesnych, nie gniotących się bawełnianych włókien – takie są koszule wyprodukowane z bawełny Micro Twill. Wykonane z tego materiału koszule nie tylko się nie gniotą ale także doskonale układają na sylwetce, pozwalają skórze oddychać, są wytrzymałe i trwałe, nawet po wielokrotnym praniu zachowują swoje wszystkie walory użytkowe oraz wizualne.

koszule

Co zrobić żeby koszula się nie gniotła?

Na każdej koszuli, która została uszyta z naturalnych materiałów, mogą pojawić się zagniecenia. Są jednak sposoby, które pozwolą na ich uniknięcie. Przede wszystkim  musisz pamiętać o tym, aby nie ładować pralki do pełna – piorąc koszule napełnij bęben tylko do 2/3 jego objętości. Zawsze wybieraj program przeznaczony do prania delikatnych tkanin i nie wykręcaj je ręcznie. Wyjętą z pralki, wilgotną koszulę zawsze susz rozwieszoną na wieszaku – dokładnie ją wygładź, gdyż dzięki temu po wyschnięciu będzie wyglądała naprawdę dobrze i  nie będzie wymagała prasowania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz