Jak zapinać marynarkę dwurzędową?

Udostępnij

W szafie każdego mężczyzny nie może zabraknąć takiego elementu jak marynarka. Ta część garderoby pozwala tworzyć eleganckie stylizacje.

Czy marynarka powinna być zapięta?

Klasyczne marynarki zawsze mają zapięcie na guziki. Podczas noszenia marynarki bardzo ważne jest, aby zapinać wszystkie guziki oprócz ostatniego. Dolny guzik jest zawsze otwarty. To nie tylko zasada dobrej formy, ale także dodatkowa wygoda.Siadając pamiętaj, aby rozpiąć wszystkie guziki marynarki . Po pierwsze, jest to warunek wstępny etykiety biznesowej w odzieży. Po drugie będzie ci dużo wygodniej, a sama marynarka nie będzie się marszczyć.

Klasyczna marynarka jest najczęściej noszona z koszulą. Ważne jest tutaj, aby rękawy marynarki były krótsze od rękawów koszuli o 1-1,5 cm. Jeśli nosisz klasyczną marynarkę z golfem, to w tym przypadku golf nie powinien wystawać spod kurtki. Dzięki temu stylizacja będzie wyglądać bardziej stylowo i harmonijnie.

Zakładając marynarkę i koszulę, nie zapomnij sprawdzić, czy kołnierz koszuli wystaje spod kurtki. Noszenie tego w ten sposób jest niewłaściwe. Ponadto kołnierz kurtki powinien być o 1,5-2 cm niższy niż kołnierz koszuli.

Zapinana na guziki marynarka nie powinna tworzyć fałd. Wypróbuj marynarkę na koszuli, zapnij wszystkie guziki oprócz dolnego i zobacz czy nie ma zmarszczek. Jeśli nie, to ten model jest właśnie dla Ciebie. W przeciwnym razie najprawdopodobniej marynarka jest za mała i musisz wybrać inną opcję - większy rozmiar lub mniej swobodną na przykład prostą lub pół-dopasowaną.

Czy trzeba zapinać marynarkę?

To czy zapinać marynarkę czy nie zależy od sytuacji. Im bardziej formalne jest spotkanie tym bardziej formalny powinien być twój strój. W takich przypadkach należy zapinać marynarkę.

Marynarka dwurzędowa męska

Kiedy nie zapinamy marynarki?

Garnitur z dopasowaną koszulą i dopasowanymi szortami, które dodają nam elegancji, to coś, co każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie na specjalne okazje. Bardzo ważna jest również umiejętność noszenia garnituru. Bo nawet jeśli mamy na sobie piękny garnitur, bardzo drogi i uszyty przez najlepszych krawców na świecie, możemy w mgnieniu oka zepsuć wszystko, jeśli nie wiemy, jak go dobrze dobrać.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że każdy fason garnituru zapinany jest na jeden guzik. Wybierz garnitur, który będziesz nosić, przymierzając ten, który najbardziej Ci odpowiada. Zawsze, gdy stoisz, marynarka powinna być zapięta, a jedynym powodem do jej rozpinania jest siadanie, aby nie wystawała i nie tworzyła zmarszczeń.

Prosta marynarka zapinana na dwa guziki jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych przez prawie wszystkich mężczyzn. Jeśli chcesz, żeby dobrze się zapinała, pamiętaj, że w pozycji stojącej powinieneś mieć zapięty tylko górny guzik, nigdy oba. Jeśli garnitur ma dwa guziki, zapinamy tylko górny. Jeśli czujesz, że musisz rozpiąć powyższy przycisk. Pamiętaj, nigdy nie siadaj z zapiętymi guzikami marynarki.

Jeśli marynarka ma 4 guziki, zapinamy dwa guziki na środku i jeśli pasuje lub nam się podoba górny guzik. W żadnym wypadku nie należy zapinać całości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz