Jak dobrać garnitur dla niskiego mężczyzny?

Udostępnij

Garnitur zaliczany jest do elementów garderoby, który każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Jeśli zamierzasz kupić garnitur, to obecnie znajdziesz w sprzedaży mnóstwo modeli różniących się między sobą krojem, kolorem i wzorem. Odpowiednio dopasowany do sylwetki garnitur sprawi, że będziesz w nim wyglądał naprawdę dobrze. Szczególnie do wyboru właściwego modelu musisz się przyłożyć, gdy jesteś niskiego wzrostu – źle dobrany zaburzy proporcje i optycznie skróci sylwetkę, w efekcie będziesz wyglądać na jeszcze niższego.

Jaki garnitur dla niskiego?

Jeśli jesteś niskim mężczyzną, powinieneś się skupić na wybraniu garnituru, który zatuszuje niski wzrost. Odpowiednie dla Ciebie będą modele o prostym kroju, uszyte z jednolitego materiału. Wybieraj dla siebie spodnie bez zakładek i niezbyt długie bez dużych klap marynarki. Unikaj poziomych linii i wzorów, które sprawią, że sylwetka będzie się wydawała jeszcze niższa. Dla Ciebie bardziej korzystne są linie pionowe, sprzyjają Ci również ciemne kolory. Wykorzystaj też trik stosowany przez stylistów – załóż buty w takim samym odcieniu, co spodnie, Twoje nogi będą wydawały się dłuższe. Dobrze też sprawdzą się garnitury gładkie ewentualnie w prążki.Jak dobrać odpowiedni rozmiar garnituru?Wybierając dla siebie garnitur, musisz zwrócić uwagę nie tylko na materiał, jego krój i kolor, ale także na na to, jak jesteś zbudowany. Jeśli jesteś niski unikaj garniturów, które składają się z marynarki o zbyt długich rękawach. Unikaj wąskich klap i pionowych linii, gdy jesteś osobą wysoką i szczupłą – wszelkie pionowe linie sprawią, że Twoja sylwetka wyda się jeszcze bardziej szczupła. Odpowiednie dla Ciebie będą spodnie garniturowe z nogawkami zakończone mankietami oraz modele z niskim stanem. Staraj się nie nosić garniturów w ciemnych kolorach, które dodatkowo wyszczuplą sylwetkę. Możesz poszczycić się atletycznie zbudowaną sylwetką? Twojej sylwetce sprzyjają lekko taliowane marynarki z szerszymi klapami. Zrezygnuj z modeli, które w ramionach posiadają wypełnienie. Wybieraj spodnie zwężane ku dołowi, możesz też postawić na modele, które na całej długości mają taką samą szerokość.

garnitur

Jak dobrać garnitur do wzrostu?

Niezależnie od tego, czy jesteś niskim, czy wysokim mężczyzną, dobranie odpowiedniego rozmiaru garnituru jest niezwykle istotne. W poszczególnych sklepach opis rozmiarów może mocno od siebie się różnić. W salonach mody męskiej podawana jest długość rękawa marynarki i spodni, obwód klatki piersiowej (w przypadku marynarki), pasa i  bioder – w przypadku spodni. W sieciówkach rozmiar będzie opisany poprzez litery – do wyboru mieć będziesz garnitury w rozmiarze M, L czy XL. Prawidłowi dobrane spodnie garniturowe powinny opierać się na butach, jeśli je dobrze dobierzesz, nie będą się załamywać. Rękaw marynarki powinien sięgać do nasady kciuka, dzięki czemu będzie spod niego wystawać 1 albo 1,5 cm mankietu od koszuli. Marynarka do formalnych stylizacji musi zakrywać pośladki. Pamiętaj, że jeśli szlice w marynarce rozchodzą się, to znak, że wybrałeś zbyt małą.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz