Jaki plecak wybrać na rower?

Udostępnij

Jednym z niezbędnych akcesoriów rowerowych bez wątpienia jest plecak. Przyda Ci się on niezależnie od tego, jaki styl jazdy preferujesz i bez względu na to, czy rower wykorzystujesz na dojazdy do pracy, czy na krótsze lub dłuższe wycieczki. Do odpowiedniego dobranego plecaka spakujesz wszystkie niezbędne rzeczy: dokumenty, przeciwdeszczową kurtkę, przekąski, telefon komórkowy. W sprzedaży znajdziesz różne modele rowerowych plecaków, wybierając go musisz wziąć pod uwagę okazje, w jakich będziesz z niego korzystać.

Jaki plecak na rower szosowy?

Producenci plecaków rowerowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom różnych grup klientów i oferują modele o różnych właściwościach, w rynkowej ofercie znajdziesz więc między innymi plecaki zaprojektowane specjalnie z myślą o miłośnikach kolarstwa szosowego. Od innych rowerowych plecaków różnią się one między innymi tym, że są wyposażone w bukłak na wodę. Jest on umieszczony wewnątrz plecaka, możesz się z niego napić bez konieczności robienia przerwy – bukłak posiada bowiem specjalny wężyk. Oprócz miejsca na bukłak w dobrym plecaku dedykowanym miłośnikom rowerów szosowych znajdziesz również kilka dodatkowych kieszeni, w których zmieszczą się wszystkie niezbędne rzeczy. Dobry plecak na rower szosowy jest lekki i ma aerodynamiczny kształt, nie przeszkadza też podczas szybkiej jazdy, gdy idealnie przylega do pleców.

Plecak na rower

Jaki plecak na rower enduro?

Plecak przyda się każdemu rowerzyście, także fanowi kolarstwa ekstremalnego. Plecak na rower enduro musi się dobrze trzymać pleców, dlatego powinien posiadać szerokie szelki oraz dwa pasy – piersiowy i biodrowy. Dobrze sprawdzi się model, który posiada ochraniacz pleców, czyli tak zwany protektor kręgosłupa. Taki plecak uchroni Cię przed poważnym urazem podczas upadku. Dodatkowo odprowadza on wilgoć z okolic pleców. W plecakach zaprojektowanych specjalnie z myślą o osobach jeżdżących na rowerach enduro może znajdować się specjalnie zaprojektowana kieszeń na bukłak.

Jaka pojemność plecaka na rower?

W sklepowej ofercie znajdziesz plecaki na rower o bardzo różnej pojemności. Najmniejsze plecaki zarówno na rower szosowy, jak i enduro mają pojemność 5 – 10 litrów. Mieści się w nich naprawdę niewiele: kilka drobnych przekąsek, bukłak i podstawowe narzędzia. Trochę więcej miejsca zapewni Ci model o pojemności 10 – 15 litrów. Taki plecak sprawdzi się, gdy wybierasz się na całodniową wyprawę. Spakujesz do niego nie tylko bukłak, ale także zapasową bluzę albo kurtkę, zapasową dętkę oraz przekąski. Do wyboru masz także modele o pojemności 16 – 20 litrów. Tego typu plecak śmiało możesz wybrać, jeżeli planujesz dalsze wyprawy. Jeśli jesteś osobą, która nie musi zabierać ze sobą mnóstwa rzeczy, do takiego plecaka zmieścisz wszystko to, co przyda Ci się podczas trwającej kilka dni rowerowej wyprawy – oczywiście z noclegiem w schronisku albo hostelu. Ten plecak jest zbyt mały, aby zmieścił się do niego namiot. Do celów wyprawowych, na przykład w rumuńskie Karpaty, przyda Ci się plecak o pojemności 30 litrów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz