Jak dobrać krawat do koszuli?

Udostępnij

Krawat jest dodatkiem, który koniecznie musi się znaleźć w szafie każdego eleganckiego mężczyzny. Odpowiednio dobrany sprawi, że każda stylizacja stanie się naprawdę szykowna. Krawaty, podobnie, jak męskie koszule dostępne są w wielu wzorach i kolorach, możesz więc mieć trudności z dopasowaniem ich do siebie. Wybierając krawat musisz kierować się nie tylko jego kolorem, ale także materiałem, z którego został wykonany.

Jaki krawat do granatowej koszuli?

Granat to kolor, który bardzo często jest nazywany drugą czernią, oba te kolory są tak samo uniwersalne i doskonale wypadają w połączeniu z wieloma innymi barwami. Granatowa koszula doskonale będzie wyglądała ze spodniami w stonowanych kolorach, możesz ją połączyć z granatowym, brązowym i szarym dołem, ale świetnie będzie prezentowała się także z czerwonymi spodniami. Lubisz stylizacje, które pozwalają Ci wyróżnić się z tłumu? Załóż do granatowej koszulo zielone spodnie albo w kratę. Pamiętaj też, że do granatowej, a więc ciemnej koszuli, najlepiej pasują ciemne dodatki – koszula ta doskonale będzie wyglądała w towarzystwie czarnego, bordowego czy grafitowego krawatu, możesz wybrać również taki w odcieniu butelkowej zieleni. Co ważne, krawat do granatowej koszuli nie musi być jednolity i gładki, śmiało możesz wybrać wzorzysty, pamiętaj, że deseń powinien być w ciemnym kolorze.

Jaki krawat do koszuli w kwiaty?

Koszula męska w kwiaty pozwoli Ci na stworzenie wielu ciekawych stylizacji, tego typu koszule są najbardziej odpowiednie do tworzenia codziennych stylizacji. Do wyboru masz koszule w różnych wariantach kolorystycznych, zarówno w duże, jak i małe kwiaty. To, na jaką się zdecydujesz będzie miało duży wpływ na to, jaki krawat będzie do niej pasował – jedno jest pewne, do koszuli w kwiatowe printy nie pasuje krawat w krzykliwych, z daleka rzucających się w oczy barwach. Niezależnie od tego, jaką koszulę w kwiatowe motywy wybierzesz, najlepiej będzie do niej pasował krawat jednokolorowy krawat, jego kolor może nawiązywać do kolorów znajdujących się na koszuli, możesz wybrać o ton ciemniejszy bądź jaśniejszy niż kwiatowy deseń.

Krawat do koszuli męskiej

Czy koszula z plisą do krawata?

W męskiej szafie można znaleźć wiele rodzajów koszul, do tych bardzo eleganckich bez wątpienia zalicza się koszule z gładką i krytą plisą. Koszule te mają charakter formalny, dlatego też są one w białym kolorze. To, czy pasuje do nich krawat zależy od tego, czy mają one gładką czy krytą plisę. Cechą charakterystyczną koszuli z gładką plisą jest to, że są w niej widoczne guziki, w tej z krytą plisą guzików nie widać. Koszula z krytą plisą przeznaczone jest do noszenia ze smokingiem i frakiem, do koszul tych zakłada się wyłącznie muszkę. Do koszul z gładką plisą możesz oczywiście założyć krawat. Pamiętaj, że krawat zakłada się tylko do koszuli z długim rękawem  oraz o tym, że bez względu na to, w jakim jest ona kolorze, odcień krawata zawsze powinien być ciemniejszy. Krawat nie musi być gładki, ale spośród tych z printem, najbardziej eleganckie są te w drobny i stonowany deseń.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz