Jaki zegarek do 500 zł?

Udostępnij

Jeśli twój budżet jest ograniczony, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wybór zegarka. Ważne jest, aby był oryginalny, solidnie wykonany w tradycyjnym designu.

Jaki zegarek do 600 zł?

Jednym z popularniejszych modeli jest Roaming. Ma standardowy kształt, gdyby nie wydłużone znaki godzin, u których podstawy znajduje się okrągła „kropka”, która jest również częścią skali minutowej. Niebieska tarcza w połączeniu ze stalową kopertą o średnicy 40 mm sprawia, że model ten jest uniwersalnym wyborem do codziennego użytku. Damska i męska klasyka Calvina Kleina wyróżnia się szczególną elegancją: projektanci marki dodali do 35-milimetrowej stalowej koperty bransoletę o splocie mediolańskim, która tworzy jeden komplet.

Swiss Military Hanowa to wielofunkcyjny zegarek sportowy w przystępnej cenie, wyposażony w rzadko spotykaną funkcję pływów, połączoną z modułem faz księżyca i chronografem. Niezawodny mechanizm kwarcowy i doskonale czytelna analogowa tarcza sprawiają, że zegarek ten jest nieodzownym towarzyszem każdej aktywności sportowej. Adriatica - Najważniejszym elementem tego trzywskazówkowego zegarka kwarcowego o średnicy 39,5 mm jest metal użyty do wykonania koperty i bransolety. Zamiast zwykłej stali nierdzewnej, marka Adriatica oferuje opcję z wytrzymałego, lekkiego i hipoalergicznego tytanu. Na szczególną uwagę zasługuje pomysłowo zamontowany stalowy dekiel z wygrawerowanymi głównymi cechami modelu.

zegarek

Jaki zegarek do 800?

Candino to ultracienki kwarcowy zegarek z trzema wskazówkami, który ma cały zestaw klasycznych funkcji. Po pierwsze, uniwersalna średnica koperty (której grubość wynosi zaledwie 5 mm) o szerokości 36 mm, co pozwala sklasyfikować go jako zegarek unisex. Po drugie, tradycyjne cyfry arabskie drukowane na czarno. Po trzecie, na tarczy zastosowano wzór „Paris nails” i wreszcie wskazówka z końcówką w postaci „jabłka Bregueta”. L'Duchen to ponadczasowa klasyka, którą wyróżnia oryginalne podejście do dekoracji. Kwarcowy trzywskazówkowy zegarek z gamy Carcassonne posiada oryginalny projekt tarczy, której centralną część zajmuje gilosz z motywem ozdobnym.

Jaki zegarek warto kupić?

Mechanizm jest jednym z najważniejszych aspektów zegarka, sercem urządzenia, które porusza wskazówkami na tarczy. Wiele zależy od rodzaju mechanizmu: dokładności mechanizmu, wielkości zegarka i oczywiście ceny. Określenie typu mechanizmu nie jest trudne. Wystarczy pamiętać, że w zegarkach mechanicznych sekundnik porusza się płynnie, a w zegarkach kwarcowych charakterystycznymi szarpnięciami z tykaniem.

Kolejnym ważnym szczegółem, jest to, z czego są wykonane lub materiał, z którego wykonana jest ich koperta. Zdecydowana większość nowoczesnych zegarków ma stalową kopertę, ale jakość tego materiału może się różnić. Oprócz stali nowoczesne zegarki są wykonane z tworzywa sztucznego, tytanu (droższy materiał), mosiądzu (rzadko stosowanego w niedrogich modelach), złota i platyny.

Każdy z materiałów ma swoje wady i zalety. Na przykład plastik jest lekki i niedrogi, ale na wykonanej z niego kopercie i bransolecie szybko mogą pojawić się drobne rysy. Tytan, pomimo swojej wytrzymałości przy niskiej wadze, jest również podatny na zarysowania. Złoto oczywiście zwiększa wartość zegarka, a także wymaga starannego obchodzenia się i regularnej konserwacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz