Czy można założyć trampki do garnituru?

Udostępnij

Trampki to buty niezwykle wygodne. Na tyle wygodne, że już dawno przestał być atrybutem wyłącznie zestawów do sali gimnastycznej czy na plac zabaw. Są znacznie miększe od klasycznych butów, znacznie wygodniej podtrzymują stopę. Co jednak zrobić, jeśli obowiązkowym dress codem jest klasyczny garnitur? Czy naprawdę musisz rezygnować wtedy z wygody, jaką zapewniają trampki?

Czy do garnituru pasują trampki?

Współczesna moda jest na tyle demokratyczna, że połączenie garnituru i tenisówek jest dopuszczalne. Potwierdzenie tego można znaleźć wszędzie: na wybiegach modowych, wśród gwiazd ekranu i sportu, a także w zwykłych, codziennych stylizacjach. Warto zaznaczyć, że takie zestawienie, które zdaje się zaprzeczać klasycznym kanonom, nadaje stylizacji świeżości, a przy odpowiedniej przemyślanej selekcji, może także dodać elegancji.

Oto kilka zasad, które pomogą ci uniknąć błędów, łącząc klasyczny garnitur ze sportowymi butami.

  • Gładka dopasowana marynarka i zwężane spodnie w ciemnym kolorze doskonale uzupełnią białe sneakersy. Dopuszczalne jest noszenie chinosów z dopasowaną marynarką, dzięki czemu zestaw będzie bardziej luźny.
  • Wystające nitki z pewnością nie dodadzą ci uroku nawet w najbardziej eleganckim zestawieniu. Zadbaj o jakość butów i garnituru.
  • Ponieważ odmienny styl buta będzie akcentem kolorystycznym w ogólnym wyglądzie, warto połączyć go, dodając podobne akcenty koloru pomiędzy górą i dołem. Na przykład białe tenisówki doskonale uzupełnią biały krawat.
  • Można także dobrać buty z drobnymi detalami pasującymi do garnituru, np. kolorowymi sznurowadłami czy innymi elementami. Ważne, żeby nie przesadzić z ilością kolorów. Bogactwo kolorowych detali nie pasuje do eleganckich stylizacji. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej trzymać się kontrastowej palety: beżu z błękitem, szarości z bielą, czerni lub granatu z bielą itp.

Buty do eleganckich spodni męskich

Jakie skarpetki do garnituru i trampek?

Najlepsze będą tu wysokie skarpetki – okrągłe/do połowy łydki. Jeden z najpopularniejszych rodzajów skarpet, które produkowane są zarówno do celów sportowych, jak i do noszenia na co dzień. Będą pasować:

  • Długich i przyciętych spodni. Spodnie powinny być przynajmniej minimalnie luźne, w przeciwnym razie nieestetyczny relief mankietu skarpety (gruba gumka u góry) będzie wystawała spod wąskich spodni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że w przypadku klasycznych skarpetek należy wybrać gładsze i cieńsze modele; w przypadku stylu „codziennego” odpowiednie są modele bardziej swobodne.
  • Skarpetki średnie – ćwiartkowe polecane są do lekko przyciętych spodni i wyłącznie do noszenia na co dzień/sportowo. Jeśli nie masz doświadczenia w takich kombinacjach, lepiej wstrzymaj się z eksperymentami. W dyskretnych odcieniach i monochromatycznych modelach dopasowania do butów dobrze komponują się ze średnimi i wysokimi trampkami.
  • Jeśli chodzi o łączenie skarpetek i sneakersów dwóch konkurencyjnych firm, pamiętaj jedną zasadę – skarpetki i buty powinny być tej samej marki. Najczęściej każda marka w każdej kolekcji sezonowej oferuje kilka opcji własnych skarpetek, które po prostu będą pasować do danego modelu butów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz