Jakie wiązanie krawata na wesele?

Udostępnij

Wybierając krawat do weselnego garnituru, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wszystko ma znaczenie: materiał, kolor, styl garnituru i koszuli, buty oraz sylwetka.

Jak dobrać krawat na wesele?

Krawat musi pasować do garnituru. Krawat ślubny dobierany jest z uwzględnieniem podstawowych zasad.

• Dodatek musi różnić się tonacją od garnituru. Krawat na wesele powinien być o ton ciemniejszy od koszuli, ale jednocześnie o ton jaśniejszy od garnituru.

• Krawat w jasnym kolorze należy zestawić z innymi elementami wizerunku (butonierka, szalik, suknia panny młodej).

• Cienki garnitur w paski lepiej uzupełnić gładkim krawatem lub modelem z szerokim paskiem.

• Ciemny garnitur z jasną koszulą wymaga dodatku w ciemnych kolorach. Opcjonalnie – może to być niebieski garnitur biznesowy z ciemnoniebieskim krawatem i jasnoniebieską koszulą.

• Kontrastowe krawaty w jasnych kolorach (beż, plamy szampana, biel) idealnie komponują się z czarnym garniturem i ciemną koszulą.

Krawaty męskie

Jakie krawaty są modne 2024?

Kolor krawata powinien współgrać z kolorem garnituru i koszuli, należy jednak pamiętać, że krawat powinien być nieco (około tonu) ciemniejszy od koszuli, ale także o jeden ton jaśniejszy niż garnitur. Inne elementy garderoby również nie powinny zbytnio kontrastować z krawatem. Dotyczy to zarówno koloru, jak i materiału.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego szerokość. Optymalna szerokość wynosi od ośmiu do jedenastu centymetrów. W przypadku dużych mężczyzn dopuszczalna jest szerokość od dwunastu do trzynastu centymetrów, czyli tak, aby zachować proporcje i krawat nie wydawał się bardzo mały. Weź również pod uwagę, że szerokość krawata odpowiada rozmiarowi kołnierzyka koszuli.

Jak wybrać kolor krawata? – Krawaty w jasne i duże wzory warto rezerwować na specjalne okazje. W przypadku szczupłych, ale niskich panów młodych idealny będzie krawat gładki lub z pionowym wzorem. Wysoki i szczupły mężczyzna powinien wybrać poziomy wzór. Panowie z brzuszkiem powinni wybierać krawaty w pionowe paski lub małe pstrokate wzory. Na dużych i wysokich mężczyznach lepiej będą wyglądać duże krawaty z wyraźnym geometrycznym wzorem lub w pionowe paski.

Tradycyjnie krawaty dzielą się głównie na dwa rodzaje ze względu na zastosowany materiał: jedwabne i żakardowe. Ale nowoczesne technologie umożliwiają łączenie trzech, a nawet czterech tekstur. Cenione są włoskie, ręcznie robione krawaty z czystego jedwabiu. Obecnie w sklepach często można spotkać krawaty wykonane z poliestru, są one gorszej jakości, ale ich cena jest znacznie niższa. Kupując krawat, zawieś go na dłoni i zobacz, czy wisi równomiernie, czy nie jest zakręcony. Upewnij się, że szew z tyłu krawata jest gładki, w przeciwnym razie jest mało prawdopodobne, że uda ci się go zawiązać tak, jak zaplanowałeś.

Wybierz krawat tak, aby nie kolidował w kolorze, wzorze i fakturze z resztą garderoby. Oznacza to, że jeśli garnitur jest w paski, lepiej kupić zwykły krawat. Nie kupuj też białych skarpetek do garnituru i krawata – wyglądają nie na miejscu i przyciągają niepotrzebną uwagę. Dobierz pasek do koloru butów, lepiej, żeby był gładki, bez żadnych przetłoczeń. Świetnie, gdy poszetka pana młodego pasuje do faktury i koloru krawata.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz