Czy trzeba nosić pasek do jeansów?

Udostępnij

Paski od zawsze były nie tylko funkcjonalnym elementem garderoby, ale także stylowym dodatkiem.

Czym można zastąpić pasek do spodni?

Pasek to jeden z najpopularniejszych dodatków, który służy nie tylko podkreśleniu talii i utrzymaniu spodni na odpowiednim poziomie, ale także stworzeniu niepowtarzalnego zestawu. Czasami jednak klasyczne paski można zastąpić bardziej nietypowymi, ale nie mniej efektownymi opcjami.

Skórzana szelka będzie doskonale wyglądać zarówno w zestawieniu z dżinsami casual, jak i klasycznymi spodniami. Stylizacja z T-shirtem i dżinsami, uzupełniona skórzanym sznurkiem, będzie wyglądała przemyślanie, a formalny garnitur ze spodniami i koszulą zyska na wyrazistości.

Jednym z najnowszych pomysłów, który pojawia się na fali popularności delikatnych stylizacji, jest wiązanie dołu taśmą. Wąska taśma pomoże z wdziękiem podkreślić talię.

Szczególnie efektownie będą wyglądać długie taśmy: zawiąż w pasie miniaturową kokardę, a końce zostaw swobodnie zwisające.

Jak zakładać pasek męski?

Paski już dawno przekształciły się z prostego elementu zabezpieczającego ubranie w talii w stylowy dodatek, który pozwala nadać całościowy wygląd każdemu zestawowi.

Współczesny przemysł odzieżowy produkuje ogromną różnorodność modeli pasów o różnych konstrukcjach. Wybierając odpowiedni model paska i fakturę materiału, z łatwością znajdziesz odpowiedni, który idealnie uzupełni stylizacje. W połączeniu z dowolnymi spodniami z niskim stanem zastosowanie pasków nadaje zestawowi styl, jednocześnie zapobiegając zsuwaniu się spodni podczas chodzenia.

W sklepach paski prezentowane są w ogromnym asortymencie, począwszy od wąskich, w formie łańcuszka, po bardzo szerokie, jak np. pas gorsetowy. Do szycia pasków męskich najczęściej używa się skóry naturalnej, jej sztucznego odpowiednika, zamszu lub gęsto tkanych tekstyliów, które dobrze trzymają swój kształt.

Do garnituru warto wybrać klasyczny pasek o standardowych rozmiarach z automatycznym zamkiem. Tradycyjnie takie akcesoria są wykonane z prawdziwej skóry, mają metalową klamrę i prosty design.

Pasek męski do jeansów

W którą stronę zapina się pasek?

Zgodnie z zasadami paski i koszule męskie są zapinane z innych stron niż damskie. Tradycyjnie dodatek męski mocuje się po prawej stronie, natomiast luźny koniec paska damskiego powinien być skierowany w lewo.

Długość paska dobieramy w zależności od obwodu talii, mając jednak na uwadze, że da się go zapiąć na trzecią dziurkę, a wolny koniec nie jest za długi. Jeśli trzeba pasek zapinać na czwartą lub piątą dziurkę, wygląda to niechlujnie.

Jednymi z najpopularniejszych są modele proste o jednakowej szerokości. Ten typ obejmuje wszystkie klasyczne paski dla mężczyzn i kobiet. Wyprofilowane (zakrzywione) paski zaprojektowano tak, aby zapewniały dokładne i idealne dopasowanie. Takie produkty dopasowują się do krzywizn ciała i zazwyczaj są nieco węższe z tyłu niż z przodu.

Szarfa to zazwyczaj miękki produkt, który jest kilkakrotnie owinięty wokół talii. Szerokość modelu może być jednolita lub zwężana. W wersji klasycznej wiązany jest na węzeł. Takie dodatki możesz nosić do ubrań w dowolnym stylu. Ten dodatek sprawi, że stylizacja stanie się bardziej elegancka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz