Jaki kolor krawata do garnituru?

Udostępnij

Krawat należy do najbardziej popularnych męskich dodatków, noszą go panowie w różnym wieku na rozmaite okazje. Mimo to wielu panów ma problem z dobraniem koloru krawata, zdarza się, że zupełnie nie pasuje on nie tylko do koszuli, ale także do garnituru. Podpowiemy Ci, jaki krawat wybrać planując założenie granatowego garnituru. Z naszego artykułu dowiesz się także, czy krawat może być wzorzysty, czy raczej powinien być gładki.

Jaki krawat do granatowego garnituru na wesele?

Na założenie granatowego garnituru na ślub i wesele decyduje się coraz więcej osób. Na taki garnitur możesz zdecydować się zarówno wtedy, gdy stajesz na ślubnym kobiercu, jak i wówczas, gdy jesteś na tej uroczystości tylko gościem. Do granatowego garnituru doskonale będzie pasował krawat w tym samym kolorze – zarówno garnitur, jak i krawat powinny mieć ten sam odcień. Dobrym i szykownym rozwiązaniem jest też czarny krawat, takie rozwiązanie sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy wybierasz się na wesele, ale także na wielkie wieczorne wyjście. Do granatowego garnituru na wesele możesz wybrać również krawat w żywym kolorze. Będzie do niego pasował także błękitny albo bordowy. Śmiało możesz też zdecydować się na założenie krawata w odcieniu butelkowej zieleni. Granatowy garnitur doskonale komponuje się nie tylko z gładkimi, ale także z wzorzystymi krawatami – najlepszy będzie w tym przypadku taki w delikatny wzorek.

Krawaty męskie

Jak dobrać koszulę i krawat do garnituru?

Wszystko zależy od koloru garnituru, ale pamiętaj, że zawsze sprawdzają się klasyczne propozycje. Dobrym rozwiązaniem niezależnie od koloru garnituru i bez względu na okazję jest biała koszula. Jest ona ponadczasowa i odpowiednia na wszystkie, zarówno formalne, jak i mniej uroczyste okazje. Wybierając białą koszulę będziesz mógł połączyć ją z krawatem praktycznie w każdym kolorze, dzięki czemu będziesz mógł łatwo tworzyć ciekawe outfity na różne okazje. Wyjątkowo uniwersalna jest również koszula w kolorze jasnobłękitnym – kolor ten pasuje do garnituru praktycznie w każdym kolorze i niemal do każdego krawata. Ciekawy zestaw stworzysz łącząc błękitną koszulę z krawatem w odcieniu bordo. Do granatowego albo ciemnobrązowego garnituru doskonale pasuje kremowa koszula i krawat w zbliżonym odcieniu.

Jak dobrać kolor krawata?

Kolor krawata do garnituru możesz dobierać kierując się różnymi kryteriami. Najbezpieczniej będzie, jeżeli wybierzesz ten dodatek, którego odcień jest mocno zbliżony do koloru garnituru. Tą zasadą możesz kierować się szczególnie wtedy, gdy czeka Cię wielkie wieczorne wyjście i zobowiązany jesteś do założenia czarnego garnituru. Możesz dobierać kolor krawata kierując się barwą garnituru, ale w tym przypadku pamiętaj, aby wybrać krawat, który o 1-3 tony jaśniejszy bądź ciemniejszy od zestawu. Kolor krawata dobieraj również do okazji. Przy bardzo formalnych okazjach stawiaj na ciemne i stonowane – im krawat będzie ciemniejszy, tym bardziej szykownie będziesz wyglądał. Na nieformalne okazje odpowiedni będzie nawet taki w wyrazistych kolorach.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz