Jakie spodnie na siłownię?

Udostępnij

Nie ma ścisłych wymagań dotyczących odzieży sportowej ani ubioru na siłownię. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze odzieży sportowej, jest wygoda i odpowiedni rozmiar. Czy spodnie nadają się do aktywnych ćwiczeń na siłowni?

Czy możemy założyć spodnie na siłownię?

Podstawowy zestaw ubrań na siłownie składa się z:

• T-shirty.

• Szorty, spodnie lub legginsy.

• Skarpety.

• Buty sportowe.

Wybierając ubrania na siłownię, zwłaszcza spodnie należy zadbać, aby te nie były zbyt luźne. Ponieważ wiszące brzegi mogą utrudnić nam ćwiczenia. Zrezygnuj ze spodni z mnóstwem detali i akcesoriów. Jeśli wybierzesz szorty do treningu ze sztangą, to lepiej, jeśli będą sięgać powyżej kolan. Oszczędzasz sobie dyskomfortu podczas robienia przysiadów - zbyt długie szorty będą przywierać do kolan.

Ważnym czynnikiem jest materiał, z którego uszyte są spodnie na siłownie. Musi być wysokiej jakości, wilgotny i oddychający. Najlepiej, jeśli jest to specjalna „oddychająca” tkanina. Najczęściej jest to poliester. Bawełna ma wysoki stopień higroskopijności, ale ciągły kontakt z mokrą koszulką nie należy do najprzyjemniejszych. Specjalne tkaniny syntetyczne posiadają właściwości odprowadzające wilgoć, czyli nie wchłaniają potu, lecz go odprowadzają. Oczywiście, jeśli zmęczyłeś się na siłowni, to na pewno nie wyjdziesz do szatni w suchych spodniach i koszulce, ale chodzi o to, abyś nie musiał wyżymać ubrań.

Dużą popularnością cieszy się odzież sportowa wykonana z tzw. „membrany” – specjalnej porowatej tkaniny, która wykorzystywana jest również do produkcji odzieży narciarskiej. Jej główną zaletą jest to, że przepuszczając powietrze, odprowadza wilgoć na zewnątrz, regulując tym samym poziom wilgotności i temperaturę ciała podczas aktywnego wysiłku fizycznego. Membrana nie zawsze jest elastyczna, a pełną informację o właściwościach tkaniny znajdziesz na etykiecie produktu. Upewnij się też, że ubranie ma płaskie szwy. Szorstkie szwy mogą podrażniać, a nawet zranić nagrzaną skórę podczas ruchu.

spodnie na siłownie

Jakie spodnie założyć na siłownię?

Zatem jak wybrać odpowiednie spodnie na siłownie?

• Spodnie muszą wchłaniać wilgoć. Przy wysiłku ciało zaczyna się pocić. Bardzo ważne jest, aby ubrania mogły wchłaniać wilgoć.

• Wybieraj spodnie bawełniane i jednocześnie syntetyczne. Odzież bawełniana dobrze wchłania wilgoć. Jednak nie odprowadza wilgoci. Pod koniec treningu twoje ubrania będą przemoczone. Produkty syntetyczne pozwalają skórze oddychać i utrzymują suchość ciała.

• Najlepiej, jeśli tkanina gładko otula sylwetkę. Niedopuszczalne jest, aby spodnie uciskały ciało. Do efektywnego wykonywania ćwiczeń potrzebne jest luźne ubranie, które nie będzie krępować ruchów. Uniwersalnym sportowym „dołem” są legginsy.

• Odpowiednie spodnie mogą naprawdę wpłynąć na jakość treningu. Wygodne ubrania sprawi, że poczujesz się komfortowo, co jest bardzo ważne podczas wysiłku fizycznego. Trening na siłowni ma sprawiać przyjemność, a jeśli będziesz źle się czuć w wybranej stylizacji, to trudno się spodziewać, aby pobyt na siłowni był dla ciebie przyjemnością.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz