Jaki rozmiar bluzy na 170 cm wzrostu?

Udostępnij

Bluzy wyróżniają się na tle innych elementów garderoby swoim oryginalnym wyglądem i krojem. Wykonane są najczęściej z gęstych, miękkich materiałów i doskonale sprawdzają jako ochrona na chłodne wieczory. Mimo swojej formy nadal warto wiedzieć jak dopasować bluzę do swojej sylwetki.

Jaki rozmiar bluzy na 186 cm?

Aby określić rozmiar bluzy, musisz ustalić swój wzrost oraz szerokość pasa i ramion. Bluza jest zazwyczaj wybierana tak, aby miała luźny krój, dlatego nie bierze się pod uwagę obwodu talii. Np. w przypadku wzrostu 186 centymetrów, obwód klatki piersiowej wynosi od 110-113 cm., obwód talii to 100 – 104 cm., a wewnętrzna długość szwu powinna wynosić 84 – 86 cm.

Aby wybrać bluzę dopasowaną do swojego wzrostu, korzystaj z tabel rozmiarów dostarczonych przez producentów. Uważnie studiując wszystkie parametry wskazane w tabelach, możesz łatwo określić, który model wybrać dla siebie. Ci, którzy lubią nosić luźne ubrania, powinni decydować się na 1 -2 rozmiary większe.

Jaki to rozmiar S bluzy?

Trudniejszym zadaniem jest dobór bluzy oversize. Jeśli bowiem przy wyborze ubrań dopasowanych do twojej sylwetki zwracasz uwagę na określone parametry, to przy wyborze ponadgabarytowych elementów garderoby zawsze pojawiają się trudności. Bardzo często takie ubrania są po prostu oznaczone jako „uniwersalny rozmiar”, ale to nie jest rozwiązanie dla każdego. Dlatego szukaj bluz, które są w 3 rozmiarach: S, M, L.

  • Rozmiar M wybierz, jeśli jesteś przeciętnej budowy ciała i wzrostu pomiędzy 160 a 178 cm.
  • Rozmiar S wybierz, jeśli jesteś niski (poniżej 160 cm), szczupły lub po prostu wolisz mniej luźne kroje.
  • Rozmiar L wybierz, jeśli Twój wzrost jest powyżej średniej (od 178 cm) lub z jakiegoś powodu potrzebujesz luźniejszego kroju.

Bluza męska

Jaki to rozmiar bluzy L?

Dlaczego rozmiar jest ważny również w przypadku luźnych ubrań? Bowiem, aby ubrania ukrywały wady sylwetki i podkreślały jej atuty, należy je dobierać rozważnie.

  • Zbyt mała bluza będzie przylegać do sylwetki, co wygląda atrakcyjnie jedynie wtedy, kiedy ta jest nienaganna. Co więcej, pod taką bluzą nie będzie można pod nimi nosić T-shirtu ani koszuli.
  • Zbyt duża bluza wbrew powszechnemu przekonaniu nie tworzy wrażenia oversize. Najczęściej wygląda po prostu, jakbyś zdjął ją z kogoś o większej i szerszej budowie ciała.
  • Dlatego wybierając bluzę, warto znać następujące parametry:
  • Obwód klatki piersiowej. Miarkę przesuwa się na wysokości pach, wzdłuż najbardziej wystających obszarów klatki piersiowej i pleców.
  • Obwód talii. Taśmę umieszcza się poziomo w najwęższym miejscu talii. Ten i poprzednie parametry są często wskazywane w połowie rozmiaru.
  • Długość rękawa. Zmierz go od ramienia do nadgarstka z ramieniem zgiętym w łokciu.
  • Wzrost. Mierz bez butów, ciągnąc za miarkę i trzymając ją prostopadle do podłogi.

Nie zaszkodzi zmierzyć również szerokość ramion i obwód bioder (w przypadku długich bluz). Pamiętaj też, że producenci, odzieży dla klientów o niestandardowych kształtach ciała, zobowiązani są do umieszczenia na metkach informacji, do jakiego typu sylwetki są przeznaczone.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz