Jak dobrać rozmiar bokserek męskich?

Udostępnij

Męska bielizna to codzienny, często przez mężczyzn niedoceniany element garderoby. Panowie zapominają, że to, czy spodnie garniturowe bądź każde inne będą komfortowe w noszeniu w dużej mierze zależy od tego, czy wygodna jest noszona pod spodem bielizna. Wśród męskiej bielizny znajdziesz między innymi bokserki. Są one zróżnicowane zarówno pod względem materiałów, z których je wykonano, jak i kolorów oraz rozmiarów. Wybranie tych idealnych nie powinno Ci więc sprawić najmniejszych nawet problemów.

Jakie są rozmiary bokserek?

Zanim kupisz nowe bokserki dla siebie, sprawdź, jakie oznaczenia znajdują się na ich metce – zbyt dużych lub zbyt małych bokserek nie będziesz nosić, nie będziesz też mógł ich wymienić na inne. W sprzedaży znajdziesz bokserki w rozmiarach: XS, S, M, L, XL. Są też modele w większych rozmiarach, wynoszą one wówczas odpowiednio XXL, 3 XL, 4 XL, 5XL. Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar nosisz, przed wybraniem się na zakupy musisz zmierzyć obwód swojej talii i bioder. Mierząc obwód talii przykładaj miarkę równo do najwęższego miejsca, z kolei obwód bioder mierz w najszerszym miejscu. Bielizna w sklepie możesz też być oznaczona wzrostem, pamiętaj też o tym, że rozmiary u poszczególnych producentów mogą się nieco od siebie różnić – gdy wybrany rozmiar okaże się nietrafiony, następnym razem wybierz bokserki z innym oznaczeniem.

Czy obcisłe bokserki są zdrowe?

Przy kupnie bielizny męskiej wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle istotny, od tego zależy nie tylko Twój komfort, ale także Twoje zdrowie. Bokserki nie powinny być zbyt ciasne – noszenie zbyt ciasnej bielizny sprawia, że rośnie temperatura jąder, w efekcie zaczynają one produkować mniejszą ilość testosteronu i spermy. Zbyt ciasne majtki zmniejszają płodność, gdy chcesz zostać ojcem, wybieraj luźniejsze modele. Zwiększa się także ryzyko zachorowania na raka jąder, możesz też mieć problemy z potencją. Luźniejsze bokserki nie uciskają podbrzusza, efektem czego może być ból brzucha. Znaczy to, że są one zdrowsze od tych mocno obcisłych, do tego nosząc luźniejsze bokserki, możesz czuć się komfortowo, zapewnisz też sobie wygodę w każdej sytuacji. Pamiętaj, że niekorzystne jest noszenie nie tylko za ciasnych, ale też za luźnych majtek.

Bokserki męskie

Co jest zdrowsze majtki czy bokserki?

Dla Twojego zdrowia nie ma znaczenia, czy wybierzesz majtki, czy bokserki. To, na jaką bieliznę się zdecydujesz zależy więc tylko od Twoich osobistych preferencji. Z powodzeniem możesz założyć zarówno majtki, jak i bokserki – pamiętaj, że jedynie o tym, że Twoja bielizna nie powinna być zbyt obcisła. Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest najważniejsze dla każdego mężczyzny, szczególnego znacznie nabiera w przypadku panów otyłych – jeśli nosisz duże rozmiary, wybieraj luźniejsze modele bokserek. Oczywiście w luźniejszych modelach nie musisz czuć się zbyt komfortowo, wtedy postaw na majtki, których krój jest bardziej dopasowany. Wygodne, odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru bokserki możesz nosić pod garnitur i pod każdy rodzaj spodni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz