Jaki rozmiar klapek wybrać?

Udostępnij

Lato to czas wakacji, wypadów nad morze. I oczywiście na każde z tych wydarzeń potrzebne są odpowiednie buty. Na plażę najczęściej wybierane są klapki, japonki i chodaki. Modele te są odporne na wilgoć, zapewniają stopom komfort i swobodną wymianę powietrza. W tym artykule podpowiemy ci, jak wybrać klapki, abyś czuł się w nich komfortowo.

Czy klapki powinny być większe?

Aby wybrać odpowiednie klapki na plażę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów:

  • Klapki powinny dobrze przylegać do stopy, aby nie zsuwały się podczas zabaw na plaży, spacerów, a nawet pływania. Jednocześnie nie powinny uciskać stopy, aby nie zakłócić krążenia krwi.
  • Klapki na plażę należy wybierać z wysokiej jakości materiałów. Teraz można znaleźć wiele modeli wykonanych z polimerów, gumy, skóry, tkaniny itp. Najważniejsze, aby buty nie kurczyły się pod wpływem wilgoci. Kolejnym ważnym kryterium jest higiena materiału. Na przykład w modelach z tkaniny i skóry istnieje duże prawdopodobieństwo, że w wyniku ciągłego kontaktu z wilgocią zaczną się rozwijać grzyby i bakterie. Może to prowadzić do infekcji stóp. Lepiej wybrać modele polimerowe lub gumowe, na których powierzchni mikroorganizmy się nie rozmnażają.
  • Stabilna, wygodna podeszwa. Należy zwrócić uwagę na klapki z antypoślizgowymi podeszwami. W nich na pewno się nie poślizgniesz podczas wizyty na basenie, saunie itp. Zwróć także uwagę na formę. Jeśli planujesz spędzać dużo czasu na nogach, wybierz modele z anatomiczną podeszwą. Pozwala odciążyć nogi i kręgosłup, dzięki czemu pod koniec dnia nie będziesz odczuwać ciężkości w nogach.

Klapki męskie

Jaki rozmiar powinny mieć klapki?

Przy obecnej różnorodności modeli wydaje się, że wybór tego odpowiedniego jest dość trudny. Na wakacje na plaży nadaje się kilka rodzajów butów:

  • Japonki. Być może najbardziej plażowy model. Prawie całkowicie otwarte, lekkie, z cienką lekką podeszwą, niewymagającą pielęgnacji. Są wygodne do spacerów wzdłuż piaszczystego brzegu, odwiedzania basenów, saun, łaźni. Podeszwa się nie ślizga, cienkie miękkie paski nie obcierają.
  • Sabo. Są to modele zamknięte, które całkowicie chronią stopę przed wpływami zewnętrznymi i są mocowane do pięty za pomocą paska. Wykonane z hipoalergicznego materiału polimerowego. Górna część posiada perforacje, dzięki czemu skóra swobodnie oddycha i się nie poci. Najlepiej sprawdzają się podczas aktywności na świeżym powietrzu, gdyż dobrze przylegają do stopy oraz podczas długich spacerów po skalistych brzegach. Podobnie jak klapki, chodaki nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Można je łatwo wyczyścić zwykłymi detergentami.
  • Klapki. Tradycyjne buty plażowe z poziomym mostkiem. Nie są podatne na działanie wilgoci, nie ślizgają się i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Można je założyć bezpośrednio do wody, a w razie potrzeby można je łatwo i szybko zdjąć ze względu na brak pasków mocujących. Jeśli szukasz butów, które umożliwią ci wygodne przemieszczanie się z hotelu na plażę lub na basen, klapki są właściwym wyborem. Weź pod uwagę ścisłe dopasowanie butów do nogi. Jeśli będzie przylegać zbyt ciasno, prawdopodobnie będą cię obcierać. Dlatego lepiej wybierać modele o kroju średnio obcisłym: nie za ciasnym, ale też nie za luźnym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz