Ile garniturów powinien mieć mężczyzna?

Udostępnij

Wygląd mężczyzny może wiele o nim powiedzieć, na przykład o jego charakterze, upodobaniach i statusie społecznym.

Dla wielu mężczyzn garnitur to strój biznesowy do pracy, chociaż niektórzy po prostu wolą ten rodzaj odzieży, nawet nie będąc zobowiązanym do noszenia garnituru. Mężczyzna w klasycznym garniturze zawsze wygląda atrakcyjnie i emanuje pewnością siebie. Mężczyzna w eleganckim i dopasowanym klasycznym garniturze sprawia wrażenie osoby schludnej, solidnej i pewnej siebie.

Jeśli nosisz garnitur na co dzień, pojawia się pytanie, ile garniturów i koszul warto mieć w szafie. Przecież nie możesz nosić tego samego garnituru na co dzień.

Podzielmy cały rok na trzy okresy, kiedy potrzebujemy klasycznych garniturów męskich, różniących się grubością i składem materiału. Pierwszy to okres zimowy, najzimniejszy i wymagający najgrubszego materiału, najlepiej z dodatkiem kaszmiru, którego gramatura powinna wynosić około 260-300 gramów/m2. metr. Następnie przychodzi sezon jesienno-wiosenny, w tym sezonie tkanina musi być na tyle gruba, aby zapewnić ci poczucie komfortu przy każdej pogodzie, zazwyczaj tkanina wybierana na takie garnitury jest wykonana z czystej wełny i waży około 230-260 gramów na metr kwadratowy. I wreszcie, na sezon letni, tkanina wełniana może mieć dodatki w postaci jedwabiu, lnu i bawełny, a gramatura takiej tkaniny może wahać się od 190 do 230 gramów na metr kwadratowy.

Obliczmy więc przybliżoną liczbę klasycznych garniturów w szafie. Na okres zimowy, biorąc pod uwagę różną grubość tkaniny i jej kolorystykę, zaleca się posiadanie co najmniej czterech do pięciu garniturów. Na sezon jesienno-wiosenny, ze względu na dłuższy okres, zaleca się posiadanie około sześciu garniturów. Na lato także będziesz potrzebować około sześciu garniturów.

Modny garnitur męski

Jakie garnitury są w modzie?

Jeżeli nigdy nie nosiłeś niczego bardziej formalnego niż koszulka polo czy ciemny golf, proponujemy rozpocząć przygodę z garniturami od bezpiecznej podstawy. Idealnym wyborem w tym przypadku będzie klasyczna wersja z kolekcji w stonowanym niebieskim odcieniu. Można go łączyć z koszulami o różnych kolorach i fakturach.

Dwurzędowy garnitur kojarzy się z wysokim statusem: takie modele wybierają mężczyźni, którzy mają możliwość poświęcenia swojemu wyglądowi wystarczającej ilości czasu, uwagi i zasobów. Im bardziej efektownie wygląda garnitur męski, tym więcej wymagań: buty, koszula i krawat również powinny wyglądać stylowo.

Trudno jednak sobie wyobrazić, że będziemy jeździć metrem i przemieszczać się od spotkania do spotkania w reprezentacyjnych dwurzędowych marynarkach lub trzyczęściowych garniturach. Nieformalne opcje przychodzą z pomocą panom, którzy prowadzą intensywny tryb życia. Przycięte spodnie – z mankietami i zakładkami lub bez – można nosić ze skórzanymi tenisówkami i stylowymi espadrylami lub uzupełnić dopasowaną kurtką.

Moda 2023-2024 na pierwszym miejscu stawia wygodę i dobre samopoczucie. Czarne i ciemnoniebieskie pary marynarek ustępują miejsca beżom, szarościom, delikatnemu różowi i jasnoniebieskiemu. W modzie są modele z lnu, kaszmiru i delikatnej wełny.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz