Czy zapinać ostatni guzik w koszulce polo?

Udostępnij

Cenisz sportową elegancję? Nie chcesz z niej rezygnować nawet wtedy, gdy z nieba leje się żar? W Twojej garderobie koniecznie musi się znaleźć przynajmniej jedna koszulka polo. Koszulka ta ma dość długą historię, dzisiaj zaliczana jest do ponadczasowych, klasycznych elementów męskiej garderoby. Pierwsze koszulki polo zostały zaprojektowane dla osób grających w polo (stąd jej nazwa), ale sławę i popularność zdobyła dopiero wtedy, gdy trafiła na korty tenisowe.

Jak nosić kołnierzyk w polo?

Koszulka polo w takiej wersji, jaką noszą dzisiaj nie tylko mężczyźni, ale także kobiety została zaprojektowana przez słynnego przed wojną francuskiego tenisistę Rene Lacoste. W latach dwudziestych minionego stulecia, gdy R. Lacoste triumfował na kortach, obowiązywał rygorystyczny dress code, gracze mogli pojawić się na korcie wyłącznie w długich spodniach i koszulach z długim rękawem. Nie był to  najbardziej wygodny strój, Rene Lacoste zaprojektował dla siebie dzianinową koszulkę z krótkim rękawem i miękkim kołnierzykiem. Wystąpił w niej na turnieju US Open wzbudzając niemałą sensację. Koszulka spodobała się innym graczom i kibicom, szybko zaczęła zdobywać popularność. Dzisiaj noszą ją nie tylko tenisiści, sięga po nią każda osoba ceniąca sportowy szyk i elegancję. Klasyczne koszulki polo w dalszym ciągu szyte są z dzianiny, mają miękki kołnierzyk i dekolt zapinany na dwa lub trzy małe guziki. Możesz ją nosić zarówno z szortami, krótkimi spodenkami, jak i spodniami chino i jeansami, a nawet do garnituru. W przypadku stylizacji z sortami i jeansami możesz ją nosić wypuszczoną na wierzch. Kupując koszulkę polo, zwróć uwagę z jakiego materiału jest on wykonany – powinna to być dość sztywne tkanina, bo tylko wtedy rozpięty kołnierzyk będzie się ładnie układał. Pamiętaj, że koszulko polo obecnie nie nosi się z postawionym kołnierzykiem, jest to już dawno niemodne.

Koszulka polo męska

Czy koszulkę polo zapina się na ostatni guzik?

Klasyczne koszulki polo nawiązują do tenisa i dlatego dostępne są wyłącznie w kolorze białym, ale paleta kolorystyczna współczesnych koszulek jest zdecydowanie bardziej różnorodna. Do wyboru masz obecnie także modele w wyrazistych kolorach i w ciekawe printy – w stylizacjach poza kortem modele te sprawdzają się idealnie. Kupiłeś właśnie swoją pierwszą koszulkę polo i zastanawiasz się, czy trzeba zapinać w niej ostatni guzik? Koszulkę tę możesz nosić zarówno z rozpiętym, jak i zapiętym ostatnim guzikiem – wszystko zależy od tego, czy zależy Ci na bardziej, czy mniej formalnej stylizacji. Jeżeli chcesz, aby Twój look był bardziej elegancki i formalny, to oczywiście musisz zapiąć ostatni guzik. Nie zapominaj go, gdy chcesz nosić koszulkę polo na luzie. Koszuli polo są dzisiaj dostępne w różnych wariantach, niektóre modele są zapinane na zamek błyskawiczny. Tego typu koszulki są jednak mniej eleganckie i pasują w zasadzie tylko do luźnych stylizacji. To, na jaki wariant koszulki się zdecydujesz zależy tylko od ciebie, ale pamiętaj, że tą klasyczną zapinaną na guziki będziesz mógł wykorzystać w większej ilości stylizacji.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz