Jaki t-shirt na lato?

Udostępnij

T-Shirt to najpopularniejszy element letniej garderoby. Jak wybrać odpowiednią koszulkę? Jaki kolor T-shirt jest aktualnie w modzie?

Jaki kolor t-shirtu wybrać?

Czarny to najpopularniejszy kolor t-shirtów. Ciemna koszulka stanowi fantastyczne tło, dzięki któremu możesz stworzyć dowolną stylizację. Czarny jest idealnym tłem dla jasnych obrazów i tekstu. Poza tym czerń pasuje do wszystkiego, co masz w swojej garderobie. Koszule granatowe to drugi najpopularniejszy kolor t-shirtów. Granatowy to połączenie neutralności i wyrafinowania — prawdziwa klasyka. Ciemno-wrzosowy szary to trzeci najpopularniejszy kolor t-shirtów. Zarówno jasne, jak i ciemne obrazy oraz tekst doskonale prezentują się na szarym tle.

Kluczem do stworzenia idealnej stylizacji jest połączenie koszul w neutralnych kolorach z uzupełniającymi się obrazami i tekstem. Jasne obrazy i tekst najlepiej sprawdzają się w przypadku czerni, szarości i granatu.

T-shirt na lato

Jaki sklep z koszulkami wybrać?

T-shirty to jeden z najpopularniejszych elementów garderoby. Są jednym z najwygodniejszych rodzajów odzieży, a także pierwszym wyborem do każdego rodzaju letniej stylizacji. Jak wybrać swój T-shirt?

  • Weź pod uwagę rodzaj materiału i tkaniny. Staraj się wybrać tkaninę w 100% bawełnianą, bez żadnych mieszanek takich jak poliester. Naturalne włókna tkanin, takie jak bawełna, są trwałe, łatwe w pielęgnacji i pozwalają skórze oddychać. Bawełna typu ring-spun jest bardziej miękka i wygodniejsza niż zwykła bawełna, podobnie jak bawełna egipska i bawełna z Sea Island. Zdecydowanie unikaj natomiast poliestru.
  • Wybierz wysokiej jakości bawełnianą koszulkę. Często wybór sprowadza się do gramatury nici, z której wykonany jest t-shirt. Im wyższy numer ciężaru nici, tym będzie ona drobniejsza, bardziej miękka i cieńsza. W przypadku mężczyzn koszula 30/s jest uważana za koszulę najwyższej jakości, cienką i miękką. W przypadku kobiet, producenci koszul premium często stosują 30/s lub 40/s.
  • Sprawdź rozmiar i wymiary. Wygoda powinna być głównym czynnikiem przy wyborze rozmiaru koszuli. Koszule będą się rozciągać z biegiem czasu, dlatego wybierz rozmiar dopasowany lub za mały, a nie za duży. Pozwala to na dobre dopasowanie później, po kilku praniach.
  • Sprawdź ogólne dopasowanie. Powinieneś znać proporcje i typ swojej sylwetki, aby mieć pewność, że styl i krój koszuli będzie ci odpowiadać. Na przykład niektóre osoby mogą mieć dłuższą talię i wolą nosić koszule z dłuższymi obszyciami. Koszule zwykle mają metki opisujące krój. Terminologia lub nazewnictwo typów dopasowań może różnić się w zależności od marki.
  • Zawsze sprawdzaj obszary, takie jak kołnierzyki, rękawy i obszycia, pod kątem luźnych nitek lub szwów. Sprawdź szwy, zaczynając od boku koszuli, górnej części ramion i wokół rękawów. Koszule dobrej jakości zwykle mają tylko jedną linię ściegu.

Dodatkowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę, to:

  • Sprawdź kieszenie pod kątem luźnych szwów i dziur. Po sprawdzeniu lekko pociągnij za kieszeń, a upewnisz się, że jest trwała i nie ulegnie łatwo rozdarciu. Niektórzy producenci używają do produkcji kieszeni resztek materiału gorszej jakości.
  • Sprawdź wszycie guzików, aby upewnić się, że guzik jest dobrze zamocowany (jeśli wybrana koszula ma guziki). Zawsze upewnij się, że do koszuli dołączony jest dodatkowy guzik (zwykle wszyty w wewnętrzny szew koszuli).

Komentarze (0)

Zostaw komentarz