Jak zmierzyć pasek do spodni?

Udostępnij

Większość użytkowników uważa, że paski nie mają rozmiaru. A bardzo niewiele osób wie jak prawidłowo określić rozmiar paska.

Jak mierzyć obwód pasa?

Generalnie określenie rozmiaru paska nie jest takie trudne, wystarczy znać 2 parametry: obwód talii i obwód paska. Do prawidłowego pomiaru należy przygotować miarkę lub długi sznurek. Sam proces jest następujący (odpowiedni do pomiaru pasków męskich, damskich i dziecięcych):

  • Musisz stanąć prosto i się wyprostować.
  • Określ talię (najwęższy punkt obwodu) - z reguły to tutaj znajduje się pasek.
  • Wykonaj wdech.
  • Zmierz talię. Centymetr powinien być równoległy do podłogi.

Aby określić dokładną długość paska, do otrzymanej wartości należy dodać 14 cm, zatem jeśli obwód talii wynosi 62 cm, to do tej wartości należy dodać 14, a otrzymamy 76. To powinna być długość paska. Możesz zastosować też prostszą metodę - zmierzyć obwód bioder. Aby to zrobić, musisz opleść biodra miarką wzdłuż najbardziej wypukłej ich części. Liczba będzie równa długości paska, który będzie ci pasować.

Jeśli powyższe dwie metody nie działają, najszybszą, ale najmniej dokładną metodą jest zmierzenie paska spodni lub spódnicy. Spójrz na metkę produktu, rozmiar talii. Dodaj 2 do tej liczby i pomnóż wynik przez 2,54. Otrzymany wynik powinien odpowiadać rozmiarowi paska.

Pasek męski

Rozmiary pasków męskich

Rozmiar pasków męskich i damskich jest nieco inny, ponieważ kobiety wolą nosić spodnie na biodrach, a mężczyźni w talii. Aby pasek męski nie uciskał, ale utrzymywał spodnie w odpowiednim miejscu, należy do obwodu talii dodać 13-16 cm.

Długość po zapięciu na poziomie środkowej dziurki powinna odpowiadać obwodowi talii. Idealnie, jeśli męski pasek zamyka się na 2-3 dziurce. Dlatego, jeśli obwód talii mężczyzny wynosi 90 cm, wówczas pasek powinien mieć długość 105 cm, w tym przypadku pierwsza dziurka będzie w odległości 80 cm, a ostatnia 95. Wybierając pasek wykonany ze skóry naturalnej, należy wziąć pod uwagę, że może on rozciągnąć się o kilka centymetrów – ze względu na elastyczność skóry.

Wiele osób przy wyborze paska skupia się na długości, całkowicie zapominając o szerokości. Jednak zbyt wąski pasek nie będzie pasował do spodni, zwłaszcza tych z wysokim stanem. Zbyt szeroki może po prostu nie zmieścić się w szlufkach spodni. Dlatego przy wyborze paska bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość szlufek spodni, z którymi pasek będzie noszony.

Jeśli wybór paska jest dla ciebie trudny ze względu na niestandardową sylwetkę, nie oznacza to, że musisz z niego zrezygnować. Zawsze możesz kupić długi pasek, samodzielnie go skrócić lub zwrócić się do szewca, który zrobi to profesjonalnie. Obkurczenie paska nie jest wcale trudne - ostrym nożem należy odciąć kawałek skóry i założyć klamrę. Ta procedura zajmie nie więcej niż 10 minut.

Dlatego, jeśli nie znasz swojego rozmiaru lub kupujesz pasek na prezent, upewnij się, że jest on wystarczająco długi, aby w razie potrzeby go skrócić. Dlatego lepiej wybrać produkt, którego rozmiar jest większy niż to konieczne – w ten sposób właściciel paska będzie mógł go skrócić do swoich potrzeb.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz