Jaki mam rozmiar marynarki? Sprawdź to z nami!

Udostępnij

Aby wybrać odpowiednią dla siebie marynarkę, musisz ustalić swój rozmiar klatki piersiowej, ramion, talii i pleców. Kiedy już znasz te wartości, możesz porównać je z tabelą rozmiarów danej marki i wybrać marynarkę, która idealnie do ciebie pasuje.

Zanim przystąpisz do mierzenia, zdejmij odzież wierzchnią. Grube ubrania, takie jak swetry lub obszerne dżinsy, mogą zniekształcać pomiary. Zmierz klatkę piersiową lub biust. Poproś znajomego o pomoc. Ta część pomiarów jest trudna do wykonania samodzielnie. Unieś ręce w bok i poproś przyjaciela, aby zawinął ci miarkę pod pachami. Opuszczaj ręce, aż taśma owinie się wokół najszerszej części klatki piersiowej. W przypadku kobiet owiń taśmę wokół biustu lub najszerszej części klatki piersiowej. Jeśli potrzebujesz bardziej swobodnej marynarki, dodaj dodatkowy cal do obwodu klatki piersiowej. Marynarki codzienne są zwykle luźniejsze. Podczas wykonywania pomiarów upewnij się, że taśma jest trzymana poziomo.

Następnie znajdź naturalne załamanie talii. Aby to zrobić, pochyl się w jedną stronę. To zagięcie będzie wyższe niż w miejscu, w którym zwykle nosisz spodnie – nad pępkiem, tuż poniżej klatki piersiowej. Trzymaj miarkę równolegle do podłogi i zmierz długość wokół tułowia, gdzie utworzyło się to zagięcie. Jeśli marynarka jest zapinana na guziki, powinna zapinać się swobodnie, bez uciskania. Dlatego tak ważny jest prawidłowy pomiar talii.

Marynarka

Jak ustalić rozmiar marynarki?

Zmierz szerokość swoich ramion. Pamiętaj, aby przyjąć naturalną postawę. Rozciągnij taśmę poziomo z tyłu ramion i zmierz całą szerokość ramion. Ten pomiar jest ważny, ponieważ – zwłaszcza w przypadku garnituru lub wizytowej marynarki – ramiona powinny leżeć płasko i nie opadać na górny biceps. Jeśli ramiona marynarki nie są dobrze dopasowane, często widać zmarszczki lub grudki na rękawach i w górnej części kurtki.

Kolejnym krokiem jest wzięcie miary rękawa. Połóż jedną rękę na biodrze, tak aby ramię było zgięte. Poproś znajomego, aby zaczął mierzyć od nasady szyi aż do nadgarstka. Uzyskany pomiar wskazuje, jak długi powinien być rękaw marynarki. Jest to kluczowy pomiar, ponieważ jeśli rękawy są za krótkie lub za długie, może to sprawiać wrażenie, że cała marynarka jest za mała lub za duża.

Teraz zmierz obwód bioder. Zacznij od miarki na jednym biodrze, owiń ją wokół drugiego, a następnie porównaj z wymiarami tego, od którego zacząłeś. Miarkę należy owinąć wokół najszerszej części bioder, wokół pośladków. Utrzymanie miarki na poziomie może być trudne, więc poproś znajomego, aby ci pomógł, aby uzyskać jak najdokładniejszy pomiar. W przypadku mężczyzn dobrze dopasowana formalna marynarka powinna sięgać za talię, tuż nad najszerszym łukiem bioder.

Weź pod uwagę, że długość marynarki różni się w zależności od wzrostu i stylu samej marynarki. W przypadku standardowego modelu dobrą zasadą jest mierzenie do górnej części uda. Inaczej wygląda to w przypadku kobiet, ponieważ wiele pań preferuje styl przyciętej marynarki, ponieważ taki model wizualnie wydłuża nogi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz