Jak wytrzymała jest kurtka techniczna?

Udostępnij

Odzież techniczna z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Nie tylko uchroni cię przed silnymi mrozami, ale także przed negatywnym wpływem środowiska. Możesz śmiało wykonywać w niej prace czy wędrować nawet w najniższych temperaturach.

Czy kurtki techniczne są dobre na zimę?

Wybierając tkaniny na kurtki techniczne, preferowane są tylko mocne materiały, które mogą zatrzymać ciepło przez długi czas i regulować optymalny poziom temperatury ciała. Kurtki techniczne wyróżniają:

• Specjalne impregnaty wodoodporne.

• Solidne wyściółki zatrzymujące ciepło i zapewniające termoregulację.

• Materiały izolacyjne.

Dzięki temu kurtka posłuży nam dłużej niż przez jedną zimę. Jeśli wybierzemy inny, niskiej jakości materiał, produkty bardzo szybko stracą nie tylko swój wygląd, ale także cechy użytkowe. Wewnętrzna część odzieży wykonana jest z poliestru, co pomaga wyeliminować ryzyko szybkiego zużycia kurtki. Ponadto jako izolację stosuje się wyściółkę z poliestru, holofibry. Dlatego kurtka ma

• Wysoki współczynnik zatrzymywania ciepła.

• Łatwo się czyści.

• Jest odporna na rozdarcia.

• Wodoodporny materiał w połączeniu ze specjalną impregnacją gwarantuje, że wilgoć nie przedostanie się do wnętrza;

Kurtka techniczna

Jaka kurtka na jesienny trekking?

Jeśli planujesz wycieczkę w środku sezonu (wiosna-jesień), to warto zadbać o ocieplenie i kurtkę membranową. Używaj kurtek polarowych jako warstwy izolacyjnej. To doskonały nowoczesny zamiennik wełnianego swetra, który jest cięższy i dłużej schnie w przypadku zamoczenia.

Polar dobrze odprowadza wilgoć i szybko schnie, jest hipoalergiczny, oddychający, lekki i przyjemny w dotyku. Przylegająca do ciała kurtka polarowa, zapewni ci uczucie komfortu i rozgrzeje.

Wysokiej jakości polary są obecnie produkowane z tkaniny odpornej na szybkie mechacenie, które ma miejsce w przypadku tanich kurtek polarowych, szczególnie w miejscu kontaktu z plecakiem. Kurtki mogą być z kapturem lub bez. To kwestia osobistych preferencji, który model wybrać.

Upewnij się, że kurtka zewnętrzna zakrywa dolną część pleców, ma kaptur i wysoki kołnierz. Zapewnia to nie tylko ochronę przed deszczem, ale także przed przenikliwym wiatrem. Zwróć uwagę na wskaźniki membranowe. Im jest ona wyższa, tym dłużej możesz w tej kurtce pozostać w deszczu. Jeśli zamierzasz aktywnie spędzać czas, wybierz kurtki o przewodności pary wynoszącej 10 000 g/m2/24 godziny.

Jeśli wybierasz się na wędrówkę w zimnych porach roku lub zamierzasz wspinać się w górach, gdzie temperatury są niskie, to oprócz kurtki przeciwdeszczowej warto zaopatrzyć się w lekką, ale ciepłą „kurtkę puchową”. Kurtki te nazywane są również swetrami puchowymi. Są bardzo lekkie i krótkie. Ale dzięki izolacji dobrze zatrzymują ciepło. Wykonane są albo z ociepleniem syntetycznym, albo z naturalnego puchu.

Wybierając kurtki membranowe, zwróć uwagę na wydłużony krój, aby kurtka zakrywała dolną część pleców, a nawet dół. Niektóre kurtki membranowe są wyposażone w fartuchy śnieżne dla dodatkowej ochrony przed wiatrem i śniegiem. W tej stylizacji obowiązkowym elementem jest głęboki kaptur z wysokim kołnierzem. I nie zapomnij, przymierzając kurtkę membranową, że kurtka powinna być obszerna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz